3 pomysły na funkcjonalną podłogę w domu wielodzietnej rodziny

Dom, w którym wesoło bawią się dzieci, jest pełen radości. Zazwyczaj dla rodziców, szczęście ich pociech jest powodem do zadowolenia. Jednocześnie warto pamiętać, że taka przestrzeń mieszkalna powinna być odpowiednio przygotowana na małych lokatorów. W przeciwnym razie, możemy narażać nasze maluchy na zagrożenia albo nasz budżet na koszty remontu. Rozważania nad przystosowaniem domu piętrowego na potrzeby rodzinnego życia, warto zacząć od podłogi. Przedstawiamy trzy pomysły na podłogę, która może się sprawdzić w takiej sytuacji.

Ogrzewanie podłogowe

Zamontowanie ogrzewania podłogowego jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli mamy dzieci, które już same chodzą lub raczkują. Nie zawsze bowiem jesteśmy w stanie dopilnować, aby nasze maluchy miały na nogach ciepłe kapcie. Z pewnością często zdarza im się przemykać boso lub w samych skarpetkach. Niestety w ten sposób narażają się na przeziębienia, ale dzięki ogrzewaniu podłogowemu możemy temu zapobiec.

Posadzka żywiczna

Posadzka żywiczna to coś, co dawniej kojarzyło się z podłogami w przeróżnych przedsiębiorstwach czy zakładach produkcyjnych. Obecnie jednak takie rozwiązanie stosuje się także w prywatnych domach, zwłaszcza tam, gdzie właściciele stawiają na wystrój w stylu loftowym. Jest to świetny pomysł wszędzie tam, gdzie nasze podłogi uległy zniszczeniu poprzez intensywną eksploatację, bez względu na to, czy przyczyniły się do niej maluchy czy nie. Mieszanina żywic z dodatkiem rozpuszczalników nadaje się do renowacji starej podłogi i wypełnia starannie wszelkie szczeliny, pęknięcia czy ubytki. Dodatkowo umiejętnie wykorzystana w aranżacji, potrafi świetnie wyglądać.

Drewno w kuchni

Drewniana podłoga w kuchni to bardzo modne rozwiązanie. Tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-187030-projekty-domow-pietrowych-nowosci-w-naszej-ofercie-7.html można dowiedzieć się, że drewno jest niezwykle chętnie wykorzystywane w nowoczesnych projektach domów. Kuchnia z drewnianymi deskami będzie wyglądać stylowo, miło i przytulnie. To szczególnie ważne, jeśli nasze maluchy w niej jedzą. Stworzymy im wówczas miłą atmosferę przy posiłku i łatwiej przekonamy niejadka, by zawitał przy stole w porze obiadowej.

Leave a Reply