Cisza we wnętrzu – maty podkładowe i listwy przypodłogowe

Podłogi winylowe są hitem ostatnich miesięcy, królują zarówno na salonach, jak i w miejscach publicznych, tworząc oryginalną i atrakcyjną nawierzchnię. Każde wnętrze, by móc w pełni cieszyć oko użytkowników, do idealnego wyglądu potrzebuje jednak stosownych dodatków.

Maty podkładowe i listwy przypodłogowe marki WINEO® – Windmöller z pewnością pomogą zwieńczyć  perfekcyjną, podłogową aranżację oraz podnieść walory estetyczne pomieszczenia.

Czas na ciszę

Podłogi winylowe w ostatnim czasie zdobywają coraz większą popularność ze względu na wysoką trwałość, a także szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych. Komfort użytkowania winylowej nawierzchni możemy jednak podnieść poprzez zastosowanie maty podkładowej, która zapobiegnie przesuwaniu się podłogi oraz zapewni odpowiednią akustykę wnętrza.

SilentCOMFORT marki WINEO® – Windmöller to propozycja przeznaczona specjalnie do winylowych podłóg z serii DESIGNline CONNECT. Łączy w sobie właściwości maty antypoślizgowej oraz wyciszającej. Podkład ten został stworzony na bazie poliuretanu, dzięki czemu charakteryzuje się dużą sprężystością i daje możliwość niwelowania dysproporcji podłoża. Wyrównując niewielkie różnice wysokości poziomu pozwala układać podłogę nawet na starych posadzkach, bez konieczności wykonywania czasochłonnych przygotowań. Można zatem bez obaw zastosować maty na istniejących już powierzchniach podłogowych, takich jak płytki ceramiczne, linoleum, PVC, laminat, czy parkiet, ponieważ zapewniają one stabilną i solidną  bazę pod nową powierzchnię.

Mata SilentCOMFORT

Antypoślizgowe właściwości maty SilentCOMFORT dodatkowo zwiększają komfort użytkowania nawierzchni w miejscach publicznych, takich jak sklepy, biura i hotele, sprawiając że podłoga nawet podczas intensywnej eksploatacji nie zmienia swojego położenia. Dzięki wygodnym do dopasowania wymiarom (10m x 1m) i 1,5 mm grubości, podkład z łatwością dostosujemy do nietypowych pomieszczeń, nie zwiększając przy tym znacznie wysokości całej podłogi. Kolejną zaletą maty SilentCOMFORT są jej właściwości wyciszające, dzięki którym znacznie poprawi ona akustykę wnętrza. Doskonale tłumi wszelkie dźwięki, redukując  odgłos kroków i uderzeń o 11 db.

Dodatkowo, górna powierzchnia SilentCOMFORT została wyposażona w ochronną folię poliuretanową, dzięki czemu mamy pewność, że podczas transportu i montażu produkt nie ulegnie zniszczeniu i zachowa nieskazitelną jakość. Mata podkładowa marki WINEO® – Windmöller dzięki licznym właściwościom montażowym ułatwi położenie podłogi i pomoże utrzymać ją w ryzach na długie lata.

Istotny szczegół

Wykonanie podłogi to proces wieloetapowy, który nie kończy się jedynie na ułożeniu materiału wierzchniego. Do zakończenia prac i stworzenia dopracowanej całości konieczny jest również montaż listew przypodłogowych. Ten niewielki element pełni bowiem szereg ważnych zadań. Pozwala zamaskować szczelinę pomiędzy ścianą, a podłogą, ułatwia sprzątanie, chroni ścianę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, umożliwia rozprowadzenie różnego rodzaju kabli, a przede wszystkim stanowi  estetyczne domknięcie aranżacji wnętrza.

Listwa marki WINEO®- Windmöller

W przypadku podłóg winylowych dobór odpowiednich listew może stanowić szczególny problem, gdyż propozycje wykonane z naturalnego drewna nie koniecznie muszą komponować się z winylowymi wzorami. Aby zapewnić perfekcyjną aranżację, projektanci marki WINEO®- Windmöller stworzyli szereg elementów wykończeniowych, które z łatwością dopasujemy do wybranej winylowej powierzchni, niezależnie od jej wzoru. Atutem listew wykończeniowych marki WINEO®- Windmöller jest bowiem szeroka gama dekorów i kolorów, imitujących zarówno naturalne usłojenie drewna, jak też kamienne wzory odpowiadające kolekcjom Laguna Wood, Laguna Kingsize oraz Bacana Wood.

Dodatkowo, specjalna budowa listew pozwala w prosty i wygodny sposób poprowadzić wewnątrz nich przewody. Dzięki temu nieestetyczne, ciągnące się po podłodze kable nie zaburzą porządku wnętrza i nie będą stanowiły ryzyka potknięcia. Do zalet listew marki WINEO®- Windmöller z pewnością należy również szybki i łatwy montaż za pomocą klamrowego systemu „Easy Clip”. Klamry mocuje się najpierw do ściany, a następnie nakłada na nie listwy. Dzięki takiemu rozwiązaniu listwy mogą być bez problemu zdemontowane, co jest niezwykle istotne podczas prac remontowych, takich jak malowanie czy tapetowanie.  

Zarówno mata SilentCOMFORT, jak i listwy przypodłogowe marki WINEO®- Windmöller to rozwiązania, które ułatwiają stworzenie spójnej i harmonijnej aranżacji wnętrza. Choć stanowią one jedynie elementy wykończenia, bardzo często to od nich zależy komfort oraz estetyka naszej podłogi i mieszkania.

Mata SilentCOMFORT
Grubość: 1,5 mm
Format: rolka 10m x 1m, na rolce 10 m2
Niwelowanie dźwięków: 11db w połączeniu z DESIGNline CONNECT
Warstwa ochronna: folia

Listwy przypodłogowe WINEO®
Wysokość: 58 mm
Szerokość: 19 mm
Długość: 2400 mm

Leave a Reply