Co jest trendy – aranżacje podłóg

Podłogowe trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie.  Dekory imitujące naturalne drewno, chłodne szarości, struktura kamienia, kwiaty, paski, czy kropki to tylko niektóre ze wzorów, pojawiających się na laminowanych panelach podłogowych. Projektanci firmy Witex, mając na uwadze najmodniejsze style, zadbali, by ich kolekcje pozostawały w zgodzie z najnowszymi kanonami aranżacji wnętrz.

Nieśmiertelny dąb

Podłoga w kolorach naturalnego drewna nigdy nie jest passé, zwłaszcza, gdy przypomina ona strukturą prawdziwy dąb. Również w tym sezonie dekory dębu będą nadal modne. Ucieszy to z pewnością miłośników klasyki i rustykalnych klimatów, dla których w ofercie niemieckiej firmy Witex nie zabraknie ciekawych propozycji. Doskonałym przykładem jest najnowsza kolekcja Ariosa, w której królewski dąb przybrał różne postacie – od bieli (Dąb Śniegowy), poprzez  jasne odcienie brązu (Dąb Kremowy, Dąb Vanilla) po ciemne i mocne dekory (Dąb Kamienny, Dąb Nutmeg).

Kolekcja Ariosa fot. Witex

Kolekcja Ariosa fot. Witex

Kolekcja Ariosa fot. Witex

Kolekcja Ariosa fot. Witex

Kolekcja Ariosa fot. Witex

Kolekcja Ariosa fot. Witex

Ogromną popularnością cieszą się także dębowe wzory w nieco bardziej awangardowych aranżacjach – utrzymanych w modnych, szarych barwach (Dąb Bagienny – Novara V2 lub Dąb Ambiente Szary – Amaris V2). Coraz częściej dużą wagę przykłada się również do naturalnego wyglądu podłogi, dlatego też na rynku nie brakuje paneli podłogowych, imitujących strukturą lite deski. Bardzo modne są  kolekcje z V-fugami, które dzięki specjalnie frezowanym krawędziom, do złudzenia przypominają brzegi prawdziwych  desek.  Firma Witex oferuje zarówno panele z 2-stronną (Novara V2), jak i 4-stronną fugą (Averto V-4), których realizm dodatkowo podkreśla szczotkowana powierzchnia.

Kolekcja Novara V2, fot. Witex

Kolekcja Amaris V2, fot. Witex

Niekończąca się długość

Niekwestionowaną gwiazdą tego sezonu są wzory w pełnej desce oraz w wydłużonym formacie. Od pewnego czasu zauważyć można tendencję odchodzenia od tradycyjnej klepki oraz dekorów, składających się z drobnych elementów, na rzecz klasycznych paneli, ale w nico większym rozmiarze. Podłogi takie są eleganckie, a przy tym bardziej stabilne nawet na dużych powierzchniach. Wśród kolekcji firmy Witex odnaleźć możemy dwie propozycje tego typu paneli podłogowych – Grande oraz nowość w ofercie – Ariosa. Pierwsza z nich charakteryzuje się rozmiarem 1376 mm x 240 mm, a z kolei Ariosa to aż 1845 mm długości i 188 mm szerokości.  Długie deski świetnie prezentują się na dużych powierzchniach, dlatego panele takie są doskonałym rozwiązaniem do przestronnych  pomieszczeń, takich jak lofty, czy otwarte salony. Ich prosta forma wpisuje się w nowoczesne aranżacje wnętrz i jest sposobem na wyeksponowanie uroku minimalistycznych mebli. W mieszkaniach urządzonych w modernistycznym stylu sprawdzą się wzory w bardzo ciemnych kolorach takich, jak Dąb Espresso lub Wenge Kakaowy z kolekcji Ariosa. Do klasycznych pomieszczeń z kolei pasować będą dekory w odcieniach naturalnego drewna (Jasny Dąb Burlington z linii Grande).

Kolekcja Grande, fot. Witex

Winylowa alternatywa

Po latach moda niejednokrotnie lubi powracać, zawsze jednak w nieco zmodyfikowanej formie. Podobny trend zauważyć możemy wśród materiałów wykończeniowych, gdzie na topie ponownie są podłogi winylowe. Stanowią one doskonałą alternatywę, wszędzie tam gdzie montaż desek jest utrudniony. Są one niezwykle trwałe, ciche i ciepłe, a jednocześnie łatwe do utrzymania w czystości. Ogromną zaletą jest fakt, że w przeciwieństwie do swoich poprzedniczek z lat 70-tych i 80-tych, dostępne są w nowoczesnych i modnych dekorach. Idąc za najnowszymi trendami również firma Witex poszerzyła swoją kolekcję podłóg winylowych o 3 nowe linie – elastoclic design vinyl object, elastoplan design vinyl oraz elastoplan design vinyl object – te dwie ostatnie z możliwością bezpośredniego przyklejania do podłoża. Dzięki temu, teraz również w miejscach narażonych na wzmożoną eksploatację, takich jak biura, czy korytarze, będziemy mogli pozwolić sobie na aranżację zgodną z obowiązującymi na rynku kanonami.

Kolekcja Elastoclic Design, fot. Witex

 

Możliwości aranżacyjne we wnętrzach są niemal nieograniczone. Musimy jednak pamiętać, że podłoga stanowi podstawę wszelkich stylizacji. Dobrze jest więc przed jej wyborem zapoznać się z najnowszymi trendami, by stanowiła ona uniwersalny fundament, a nasz dom był nie tylko przytulny, ale również modny i stylowy.

Leave a Reply