Czy warto zainwestować w zabiegowe schody drewniane?

Projektując dom, pamiętać trzeba o wielu elementach. Jednym z nich jest budowa schodów wewnętrznych. Istotny jest tu oczywiście wybór konkretnego rodzaju takich schodów. Stwierdzić trzeba, że dużą popularnością cieszą się dziś w szczególności drewniane schody zabiegowe. Wynika to choćby z tego, że są one niezwykle funkcjonalne. Co więcej, montaż takich schodów pozwala na zachowanie sporej przestrzeni. Nie bez znaczenia jest również fakt, że jest to estetyczny model schodów.

Czy schody zabiegowe są ergonomiczne?

To pytanie często zadają sobie osoby zastanawiające się nad montażem właśnie takich schodów. Odpowiedź jest oczywiście twierdząca. To, co wyróżnia ten typ schodów to ich konstrukcja. Schody te bowiem zwijają się do środka, pod kątem 90 bądź 180 stopni. Pozwala to na zachowanie dość dużej przestrzeni wewnątrz pomieszczenia, w którym są zamontowane. Co trzeba tu podkreślić, to fakt, że są to schody bardzo bezpieczne. W przypadku schodów zabiegowych stopnie zwężają się bowiem ku środkowi, a ich szerokość na środku wszędzie jest taka sama. Dzięki temu korzystanie z takich schodów jest niezwykle bezpieczne. Dlatego rozwiązanie to często wykorzystywane jest w domach, w których są dzieci i osoby starsze.

Czym charakteryzuje się konstrukcja schodów zabiegowych?

Schody zabiegowe charakteryzują się konstrukcją otwartą. Dzięki temu schody są zarówno estetyczne, jak i praktyczne. Co jest tu ważne, to na pewno to, że otwarta konstrukcja schodów sprawia, że są one widoczne dla wszystkich osób przebywających w pomieszczeniu. Mogą zatem, a nawet powinny stanowić jeden z kluczowych elementów dekoracyjnych. W takim też przypadku, przy ich wyborze, uwagę zwrócić należy na materiał, z którego są wykonane. Najlepiej sprawdzi się tu dobrej jakości drewno, które jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

Jakie są rodzaje schodów zabiegowych?

Dziś na rynku zamówić można różne rodzaje schodów zabiegowych. Różnią się one od siebie przede wszystkim swoim kształtem. Dużym zainteresowaniem cieszą się choćby spiralne schody zabiegowe. Ten model schodów idealnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku domów o mniejszym metrażu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w przypadku dzieci i osób starszych korzystanie ze schodów spiralnych może nie być do końca wygodne. Nie są one bowiem tak bezpieczne w porównaniu z tradycyjnymi schodami zabiegowymi. Wszystko jest tu zatem kwestią indywidualnych potrzeb i oczekiwać. Na pewno warto jednak zastanowić się nad takim rozwiązaniem, planując budowę domu.

Leave a Reply