Drewniane podłogi wielowarstwowe na ogrzewaniu podłogowym

Decyzja podjęta! Przekonani licznymi zaletami ogrzewania podłogowego zdecydowaliśmy się je zastosować. Musimy jednak pamiętać, że nie możemy położyć na nie każdej posadzki.

Materiał na podłogę musi być odporny na temperaturę i nie hamować ciepła. Dla osób kochających drewno dobrym rozwiązaniem są podłogi wielowarstwowe Torlys.

Drewniane podłogi wielowarstwowe Torlys

Lite drewno pod wpływem temperatury i wilgoci zmienia swoją objętość. Kurczy się i pęcznieje, co po pewnym czasie może prowadzić do rozszczelnienia się podłogi oraz powstania wybrzuszeń. Nie dość, że taka podłoga nie wygląda estetycznie, to jeszcze jest trudna w utrzymaniu czystości. Rozwiązaniem są drewniane deski wielowarstwowe, które powstały po to by połączyć funkcjonalność z klasyką drewna.

Dzięki zaawansowanej technologii produkcji desek, ogrzewanie podłogowe można montować także pod podłogą drewnianą – mówi Maciej Wolniak, Brand Manager Kanadyjskich Podłóg Torlys. – Warstwowa budowa podłogi, w tym warstwa sprasowanych włókien drewnianych (z 50 cm do 1 cm), sprawia, że podłogi charakteryzują się wysoką przepuszczalnością termiczną, o aż 40% wyższą niż w przypadku litego drewna. Deski zostały poddane badaniom laboratoryjnym, które wykazały, że posiadają one dużą odporność na zmianę temperatury. Sprasowane włókno drewniane w przeciwieństwie do litego drewna nie kurczy się, ani nie pęcznieje, co zapewnia stabilność podłogi. Pozwala to uniknąć wybrzuszeń na łączeniach oraz zapewnić stabilność podłogi – dodaje.

Montaż w systemie pływającym

Podłogi wielowarstwowe mają również tą zaletę, że można montować je w systemie pływającym. Nie są przyklejone, ani przybite do podłoża, co w razie awarii ogrzewania podłogowego umożliwi zdjęcie pojedynczej deski lub całej podłogi, a po naprawie ponownie ich założenie.

Podłogi Torlys montowane są dzięki systemowi zamków Uniclic – mówi Wolniak. – W przypadku awarii za pomocą specjalnego narzędzia „Buldog”, które zostało opatentowane przez naszą firmę, bez większego problemu można zdjąć pojedynczą deskę lub całą podłogę, a po naprawie ponownie ją założyć – dodaje.

fot. Torlys

Drewniane podłogi wielowarstwowe to propozycja dla tych, którzy są wielbicielami klasyki i nie wyobrażają sobie innego, niż drewniane, pokrycia podłogi, a zarazem podążają z duchem czasu.

Cena: od 276 zł za metr kwadratowy z montażem.
Podłogi Torlys dostępne są w salonach Dekorian. www.torlys.pl

Leave a Reply