Drewniany dom z elementami stylu nowoczesnego – odkryj to nietypowe połączenie

Styl nowoczesny od jakiegoś czasu króluje w trendach wnętrzarskich. To minimalistyczna konwencja, opierająca się na zasadzie ,,mniej znaczy więcej”. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na zastosowanie nowoczesnej aranżacji w swoim wnętrzu. Czy posiadacze drewnianych domów zaliczają się do tej grupy?

Projekty domów drewnianych – aranżacja wnętrza bez tajemnic

Drewniane domy posiadają niepowtarzalny sielski klimat, który trudno uzyskać w przypadku innych konstrukcji. Zachęcają przytulnymi wnętrzami oraz przywołują na myśl polskie Tatry. Chociaż same w sobie prezentują się bardzo dobrze, wbrew pozorom trudno w umiejętny sposób zaprojektować ich wnętrze. Najprostszym sposobem jest oczywiście wykorzystanie stylu rustykalnego. We wnętrzach w stylu rustykalnym znajdziemy mnóstwo odwołań do polskiej wsi – chociażby w postaci ozdobnych elewacji, glinianych naczyń czy ludowych dekoracji. Ale co w przypadku, gdy komuś nie podoba się taka stylistyka? Alternatywą może okazać się styl tradycyjny z elementami stylu nowoczesnego. Oczywistym jest, że drewniany dom nie będzie wpisywał się w modernistyczną stylistykę. Jednak nikt nie mówi, że nie możemy ,,przemycić” odrobiny nowoczesności. Ale jak to zrobić?

Styl nowoczesny w drewnianym domu – tak czy nie?

Styl nowoczesny może dobrze się prezentować również w drewnianym domu. Jednak istnieje cienka granica pomiędzy stylową aranżacją a kiczem. Aby jej nie przekroczyć, warto skorzystać z rad ekspertów. W artykułach takich jak ten https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-166494-projekty-drewnianych-domow-bez-garazu.html znajdziesz projekty domów drewnianych, które mogą zainspirować Cię swoim nietuzinkowym wyglądem. Pamiętaj, by do aranżacji drewnianego domu wykorzystać elementy, które nie tylko wpiszą się w nowoczesną stylistykę, ale również będą dobrze komponować się z całością. Dodatki w stylu nowoczesnym świetnie podkreślą wnętrze, jednak uważaj, by nie przytłoczyć go zbyt dużą ilością niepotrzebnych ozdób. Bowiem zamiast stylowej elegancji, otrzymasz wtedy jeden wielki nieład.

Leave a Reply