Fornirowane podłogi: niepowtarzalne jak dzieła natury

Szeroka oferta firmy Domino, dystrybutora podłóg laminowanych oraz desek tarasowych, wzbogacona została o nową linię produktów. Par-ky to belgijskie podłogi fornirowane z wierzchnią warstwą prawdziwego drewna. W kolekcji znajduje się pięć unikatowych linii wzorniczych, łączących ciepło naturalnego surowca z zaletami podłogi laminowanej.

Podłoga Rosewood Santos z kolekcji Sound, fot: Par-ky

Nie każdy wie, że Belgia słynie nie tylko z produkcji doskonałych czekolad, znakomitych frytek czy masowych upraw brukselki. Istotnym elementem kultury Belgów jest szacunek dla środowiska naturalnego, co ma swoje odzwierciedlenie niemalże w każdej dziedzinie ich życia. To właśnie z miłości do natury powstała kolekcja podłóg Par-ky, które, podobnie jak dzieła natury, składają się z unikatowych elementów, tworząc harmonijną i przyjazną człowiekowi przestrzeń.

Niepowtarzalne jak odciski palców

Podłogi Par-ky są propozycją dla tych, którzy pragną, aby ich wnętrza nabrały oryginalnego charakteru, oddawały usposobienie mieszkańców, oraz – tak jak oni – były jedyne w swoim rodzaju. Teraz jest to możliwe dzięki specjalnej, warstwowej budowie desek, których górna część stworzona została z prawdziwego drewna. Usłojenie, rysunek oraz wybarwienie każdej klepki jest unikalne – dokładnie tak jak w naturze. Dodatkowo dzięki temu, że wierzchnia warstwa wykonana jest z naturalnego surowca, podłogi Par-ky są ciepłe i przyjemne w dotyku. W ofercie firmy Domino, dystrybutora podłóg, można znaleźć pięć wyjątkowych kolekcji, różniących się wybarwieniem oraz rozmiarami. Miłośnikom klasycznej i eleganckiej jodełki dedykowana jest seria Twist+. Wymagający użytkownicy, oczekujący od materiałów wykończeniowych ponadprzeciętnej trwałości, a także luksusowego wzornictwa, rozsmakują się w linii Deluxe+. Amatorzy egzotycznych inspiracji z pewnością docenią oryginalne wybarwienia podłóg z kolekcji Sound+, natomiast klienci ekonomiczni, którym zależy na świetnej jakości drewna w cenie podłóg laminowanych, znajdą szeroki wybór wśród produktów z kolekcji Pro. Seria Lounge natomiast dzięki swojej wysokiej wytrzymałości i odporności na ścieranie, dedykowana jest m.in. przestrzeniom publicznym o wysokim natężeniu ruchu. Podłogi dostępne są w trzech wersjach wykończeniowych: szczotkowanej, ciętej poprzecznie oraz szlifowanej. Niezależnie od wybarwienia, sposobu wykończenia czy rozmiaru deski, każda z podłóg Par-ky jest jedyna w swoim rodzaju – tak jak odciski palców!

Podłoga Desert Oak z kolekcji Deluxe, fot: Par-ky

Trwalsze od litego parkietu

Podczas gdy zewnętrzna powłoka podłóg wykonana jest z cieszącego oko naturalnego drewna, ich środek został stworzony z ultrawytrzymałej płyty HDF oraz ośmiu warstw utwardzanego lakieru, dzięki czemu Par-ky są niebywale odporne na uderzenia i trwalsze niż lity parkiet. Dodatkowo technologia utwardzania DSI sprawia, że górna warstwa staje się ekstremalnie wytrzymała. Poza wyjątkową trwałością, podłogi Par-ky są także higieniczne – każda faza pomiędzy deskami jest zabezpieczona środkiem antybakteryjnym, co uniemożliwia gromadzenie się w nich bakterii i roztoczy. Dzięki zastosowaniu w procesie produkcji bezrozpuszczalnikowych lakierów, bejc wodnych oraz klejów pozbawionych lotnych związków organicznych, jakość powietrza w pomieszczeniach z zainstalowaną podłogą Par-ky jest lepsza niż w przestrzeniach z tradycyjnym pokryciem. Za ich klasą przemawia także możliwość stosowania produktu na ogrzewanie podłogowe, a także niezwykle prosty, intuicyjny system montażu na zamek typu Uniclick. Konserwacja i utrzymanie podłóg jest tak proste jak ich montowanie. Wystarczy regularnie przecierać je specyfikami do pielęgnacji podłóg drewnianych lub środkami polecanymi przez producenta. Warto dodać, że ceny podłóg Par-ky zaczynają się na tym samym poziomie, co ceny markowych paneli laminowanych.

Dystrybutor: Domino Sp.j
www.domino.pl

Leave a Reply