Ile kabli, mat i termostatów? Program do obliczeń

DEVI, producent elektrycznych systemów grzewczych, prezentuje DEVI HeatMAP™.

Jest to program ułatwiający obliczenie dokładnej ilości kabli, mat i termostatów niezbędnej do ogrzania określonej powierzchni oraz właściwe rozłożenie elementów systemu ogrzewania podłogowego.  Precyzyjny dobór ilości materiałów optymalizuje inwestycję i ogranicza jej koszty do minimum. Program dostępny jest bezpłatnie na stronie http://devi.danfoss.com/Poland/Consumer/HEATMAP/.

Elektryczne  ogrzewanie podłogowe eliminuje problem zimnej podłogi w domu. Jak wynika z badania „Z parą czy bez pary – sprawdzone przez DEVI”*,  ponad jednej czwartej Polaków po wyjściu z kąpieli przeszkadza zimno w pomieszczeniu, a 13% badanych także zimna podłoga. Instalacja ogrzewania podłogowego zapewni oprócz przyjemnego ciepła pod stopami, także swobodę aranżacji pomieszczeń.

System ogrzewania elektrycznego DEVI składa się z kabli grzejnych DEVIflex™ lub mat DEVImat™, termostatów DEVIreg™ oraz drobnych elementów instalacyjnych. Planując jego instalację należy określić kilka istotnych parametrów pomieszczenia oraz dokonać wyboru elementu grzejnego (mata lub kabel) i termostatu.  Jest to uzależnione od kilku czynników, tj. rodzaj pomieszczenia, jego kształt, wielkość, zabudowa, rodzaj podłogi.

Program doboru DEVI HeatMAP™ w prosty, intuicyjny sposób, krok po kroku przeprowadza użytkownika przez kolejne punkty. Po określeniu wymaganych parametrów, program oblicza długość i rozłożenie produktów DEVI, niezbędnych do ogrzewania.

Wybieramy matę grzejną o powierzchni grzewczej 3 m2. Rozmiar maty zawsze powinien być trochę mniejszy od powierzchni podłogi, którą chcemy podgrzewać.

Nie układamy maty pod stałymi elementami wyposażenia łazienki, tj. wanna, muszla klozetowa, bidet.

Aby uruchomić DEVI HeatMAP™ potrzebny jest program Adobe Flash Player 10, który można automatycznie pobrać. Korzystanie z DEVI HeatMAP™ jest bezpłatne.

*Badanie omnibusowe zostało przeprowadzone na zlecenie firmy DEVI przez Instytut PBS/DGA w dniach 6-8.05.2011 na reprezentatywnej próbie 1146 osób w wieku ponad 15 lat.

Leave a Reply