Jak posiadacze zwierząt mogą dbać o czystość dywanów?

Aż 52% Polaków ma jakieś zwierzę domowe. Możliwość posiadania pupila to prawdziwe szczęście, jednak wiele osób powstrzymuje się przed tym, z uwagi na strach przed niszczeniem mebli czy brudzeniem. Czy da się utrzymać mieszkanie w dobrym stanie, mając psa lub kota? Oczywiście, że tak! W tym artykule podpowiemy, jak dbać o dywan w domu zamieszkiwanym przez zwierzaki.

Dobierz odpowiedni dywan

Wiele osób posiadających zwierzaki rezygnuje z dywanu, ze strachu przed tym, że po niedługim czasie po prostu się zniszczy. Nic w tym dziwnego – kocie pazurki, sierść czy psia karma mogą być niezwykle niebezpieczne dla nowego dywanu. Chociaż nie ulega wątpliwości, że dywan w domu pełnym zwierząt szybciej się zużyje, wcale nie trzeba go sobie odmawiać. Wystarczy dobrać odpowiedni typ wykładziny, który będzie wystarczająco odporny. Dywany z długim włosiem typu shaggy nie są dobrym pomysłem. Zdecydowanie lepiej dobrać krótkie runo, aby prościej było usunąć z niego sierść czy inne zanieczyszczenia. Istotne znaczenie ma również gęstość tkania dywanu – im jest ona większa, tym mniej problemów sprawia w czyszczeniu. Jeśli chodzi o materiał, dobrym wyborem okaże się wełna. Posiada ona właściwości bakteriobójcze i jest odporna na zabrudzenia. Co ważne, świetnie izoluje od zimna, dlatego będzie chronić zwierzaka przed chłodem. Pamiętaj, że czym bardziej kolorowy i wzorzysty dywan, tym lepiej. Trudne do usunięcia plamy czy sierść nie będą na nim widoczne.

Nie zapominaj o regularnym czyszczeniu

Każdy dywan wymaga regularnego czyszczenia. Możesz odplamiać go punktowo lub raz na jakiś czas zawozić do pralni chemicznej. Zainwestuj też w dobry odkurzacz. Na rynku znajdziesz nowoczesne odkurzacze, które same sprzątają podłogę. Jeśli jednak wciąż nie jesteś przekonany co do tego, czy uda Ci się utrzymać dywan w czystości, wydziel specjalne pomieszczenie, do którego Twój kot lub pies nie będzie miał dostępu. W przypadku, gdy jesteś na etapie budowy domu, zdecyduj się na projekt domu piętrowego. Inspiracje znajdziesz na stronach takich jak ta https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-178837-nowoczesne-projekty-domow-pietrowych-od-pracowni-nanostudio.html. Piętro może służyć jako intymna przestrzeń tylko dla Ciebie. Właśnie tam największe zastosowanie znajdzie dywan. Nowoczesna wykładzina doskonale podkreśli charakter wnętrza, a Ty będziesz mógł czerpać z niej korzyści, nie martwiąc się, że pupil ją zniszczy.

Leave a Reply