Jak urządzić wnętrza w ekologicznym stylu?

Polepszają nastrój, wprowadzają poczucie harmonii, sprzyjają wypoczynkowi – takie atuty posiadają wnętrza urządzone w duchu ekologii. Jak sprawić, by walory te na stałe zagościły w mieszkaniu? Specjaliści RuckZuck, jednej z największych w Europie sieci sprzedaży podłóg i drzwi, podpowiadają jak urządzić domową przestrzeń w zgodzie z naturą.

Moda na ekologiczny styl życia trwa. Coraz chętniej podejmujemy inicjatywy, które służą ochronie środowiska. Zmieniamy nawyki konsumpcyjne, sposoby odżywiania oraz korzystania z dostępnych surowców. Ta postawa przejawia się także w sferze mieszkalnej. Rośnie liczba domów pasywnych, a popularność zdobywają bliskie naturze aranżacje wnętrz. W tych ostatnich staramy się wybierać produkty wytworzone z materiałów odnawialnych. Dotyczy to m.in. podłóg – niektórzy decydują się na te prawdziwie drewniane, inni natomiast stawiają na laminowane panele, które również cechuje naturalny wygląd i ekologiczne właściwości – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu RuckZuck.

Panele z kolekcji NEO

Urządzając wnętrze w stylu eko warto zadbać o odpowiedni dobór kolorystyki i wyposażenia. W tego rodzaju aranżacji najlepiej sprawdzą się:

– barwy ziemi – na ścianach niemal obowiązkowo powinny znaleźć się ciepłe beże, brązy, stonowane żółcie i zielenie oraz subtelne odcienie błękitu. Doskonałym uzupełnieniem dla nich będzie biel, która optycznie powiększy i rozjaśni pomieszczenia;

– naturalne materiały – kamienne i ceramiczne ozdoby, lniane zasłony i obrusy, bawełniane narzuty, a także skórzane, bądź wełniane akcesoria świetnie wpiszą się w stylistykę bliskich naturze wnętrz;

– drewniane meble i dodatki – mogą być wykonane z rodzimych lub egzotycznych gatunków drzew. Wysoką popularnością cieszą się bambusowe dekoracje, jak również meble stworzone z palet. Te ostatnie można przygotować samodzielnie, dzięki czemu będą zachwycały oryginalnością.

Panele z kolekcji NEO

Ekologiczna aranżacja to nie tylko nawiązujące do natury elementy wystroju, ale również przyjazne dla środowiska, podlegające recyklingowi materiały. Takie właściwości posiadają panele z kolekcji NEO, w których budowie zastosowano drewnopochodną płytę bazową CSF, wolną od plastyfikatorów i PCV. Takie rozwiązanie pozwala na przetworzenie desek i ich ponowne wykorzystanie.

Obok ekologiczności produkty z serii NEO wyróżnia wysoka wytrzymałość oraz wodoodporność. Bez obaw można wykorzystać je nie tylko w salonie, ale też w kuchni czy łazience. Ich powierzchnia jest ciepła w dotyku, co zwiększa komfort użytkowania. Ponadto, podłogi nowej generacji są dostępne w drewnianych oraz kamiennych dekorach, które doskonale imitują prawdziwe surowce, zapewniając domownikom niepowtarzalne wrażenia estetyczne – dodaje Katarzyna Śliwińska.

Panele z kolekcji NEO

Więcej informacji o kolekcji podłóg NEO można znaleźć na stronie internetowej: www.ruckzuck.pl

W ramach kompleksowej obsługi klienta salony firmowe RuckZuck oferują pomiar, transport, a także montaż zakupionych produktów.

Leave a Reply