Lśniące podłogi zimą – czy to możliwe?

Zima to okres, w którym częściej niż kiedykolwiek borykamy się ze zmiennymi warunkami pogodowymi. Utrzymanie czystości w mieszkaniu jest niezwykle trudne, szczególnie w miejscach, w których trzymamy buty, rozbieramy się i witamy gości. Zwłaszcza, gdy do akcji wkroczą dzieci lub nasi czworonożni przyjaciele. Jednak na każdy z tych problemów mamy rozwiązanie!

Dzieci kochają zimę, zima kocha dzieci!

Zima to frajda głównie dla dzieci – ich zabawy w śniegu nie mają końca. Bałwan to tylko mała część tego, co potrafi stworzyć dziecięca wyobraźnia. Po kilkugodzinnej zabawie na świeżym powietrzu wracamy do domu nie tylko przemęczeni, przemoczeni, ale i nieświadomie przemycamy do domu nawet dobry kilogram śniegu. Możemy zapomnieć o czystych podłogach w korytarzu, a jeżeli szybko nie uporamy się z problemem, nawet w całym domu. Żeby zapobiec takim sytuacjom na przyszłość, przygotujmy gumowe wycieraczki lub ociekacze na buty, na których zaraz po wejściu możemy je postawić. Najlepiej, jeżeli znajdą się one jak najbliżej drzwi.

W sezonie zimowym trudno utrzymać czystość w mieszkaniu. Szczególnym problemem są powierzchnie, które znajdują się blisko drzwi wejściowych. Trzymanie na wierzchu mopa z czystą wodą w wiadrze jest nie tylko nieestetyczne, ale i niepraktyczne. Warto zatem zastanowić się nad innym rozwiązaniem, które pomoże nam poradzić sobie z problemem. Z pomocą przychodzą innowacyjne akcesoria do sprzątania, które ułatwiają nam codzienność. Za przykład może nam posłużyć mop ze sprayem (np. 1-2 Spray od Viledy). Jest niezwykle łatwy w użyciu: wystarczy nacisnąć przycisk, znajdujący się w uchwycie, który uwalnia delikatną mgiełkę płynu i wody prosto na zabrudzenie. Co najciekawsze – możemy zapomnieć o ciężkim wiadrze, ponieważ przy takim mopie jest ono zupełnie zbyteczne, ponieważ mop posiada wbudowany zbiornik na wodę i detergent – wyjaśnia Piotr Piecha, ekspert marki Vileda.

Mop 1-2 Spray od Viledy nie wymaga użycia wiadra. Fot. Vileda

Czworonogi a czysta podłoga – czy to w ogóle możliwe?

Faktem jest, że fani zwierzaków dzielą się na miłośników kotów lub psów, jednak prawda, która ich łączy jest jedna: utrzymanie podłóg w czystości jest niezwykle trudne. I nie ważne, czy spacer z psem będzie trwał godzinę, czy trzy, powrót do domu wiąże się zawsze z błotem w korytarzu. Warto mieć wtedy pod ręką czyste ręczniki, którymi możemy wytrzeć łapy naszego pupila, dzięki temu nie będzie roznosił zabrudzeń po całym mieszkaniu. Przydatne tutaj będą akcesoria do sprzątania, za pomocą których możemy w szybki i łatwy sposób pozbyć się  plam na podłodze. – Jeśli posiadamy psa lub kota warto zainwestować w kilka gadżetów, które zawsze będą pod ręką i uratują nas w sytuacjach awaryjnych. Do takich należą dobrze chłonne ściereczki (np. Actifibre) oraz mop, który nie wymaga noszenia ciężkiego wiadra z wodą (np. 1- 2 Spray) – dodaje Piotr Piecha.

Actifibre - ściereczna nowej generacji. Fot. Vileda

Akcesoria do sprzątania – lek na wszelkie zło

Kiedy pojawiają się problemy z codziennymi obowiązkami, z odsieczą przychodzą praktyczne akcesoria i gadżety do sprzątania. Przy ich wyborze warto kierować się tym, czy są dobrze wykonane, funkcjonalne oraz czy sprawdzą się nie tylko przy okazji wykonywania jednej, ale wielu innych czynności. Warto zatem korzystać z innowacyjnych technologii, które pomogą nam w codziennych obowiązkach.

Leave a Reply