Modna podłoga w stylu vintage

Elegancka, wzorowana na klasycznym parkiecie, niczym z paryskiej kamienicy. Albo bardziej w trendzie „eko” – tworząca efektowną mozaikę wzorów i odcieni drewna „z odzysku”. Podłoga w stylu vintage ma różne oblicza, a każde z nich to sposób na nadanie wnętrzu niebanalnego charakteru. Jak zapewniają styliści marki Komfort, jest to jeden z najgorętszych podłogowych trendów sezonu.

Postarzane, nawiązujące do stylistyki sprzed lat albo też inspirowane recyklingiem i nadawaniem starym rzeczom nowych funkcji i zastosowań. Moda na podłogi „z historią” trwa. – Takie podłogi zwracają uwagę. Sprawiają, że nawet prosto urządzone wnętrze zyskuje charakter i pewien oryginalny styl. A ponieważ vintage czerpie z rozwiązań ponadczasowych, taka podłoga będzie doskonałą podstawą aranżacji – mówi Jacek Szwagrzak z sieci Komfort.

Ponadczasowa klasyka

Renesans przechodzą obecnie klasyczne parkiety w jodełkę. Inspirowane duchem przedwojennych kamienic, doskonale prezentują się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i tych eklektycznych, którym nadają efektowny retro sznyt. Jak jednak osiągnąć ten efekt, jeżeli nie jesteśmy posiadaczami oryginalnego parkietu? Możemy kupić nową podłogę, która swoją stylistyką nawiązywać będzie do tradycyjnych rozwiązań. Styliści Komfort polecają panel podłogowy Dąb Manor. Efekt klepek uzyskany został m.in. dzięki podkreśleniu boków V-fugą. Jasne odcienie subtelnie bielonego drewna rozjaśnią i optycznie powiększą pomieszczenie. Podłoga ma bardzo dobre parametry techniczne: klasa ścieralności AC4, grubość 8 mm oraz specjalną powłokę antybakteryjną. Dzięki temu nadaje się zarówno do wnętrz prywatnych, jak i tych komercyjnych (np. hotele i restauracje).

Krono Original/KOMFORT

Cena w sklepach Komfort i na www.komfort.pl: 64,99 zł/mkw.

Oryginalna mozaika

Miłośnikom bardziej awangardowych rozwiązań polecamy podłogi wyglądające jak „z odzysku”. Żeby było ciekawiej, wybieramy wzór nie jednej deski, ale wielu różnobarwnych deszczułek, tworzących efektowną mozaikę. Taka podłoga przykuwa wzrok oraz silnie narzuca styl całemu pomieszczeniu. Dzięki temu, nawet gdy reszta aranżacji pozostanie stonowana i wyciszona, wnętrze i tak będzie wyglądało wyjątkowo. Jak osiągnąć taki efekt? Na przykład za pomocą paneli Art Works. Dzięki wysokiej klasie ścieralności AC4 (dostępnej dla tego wzoru jedynie w Komfort), sprawdzą się one nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale również w obiektach komercyjnych, na przykład designerskiej restauracji. Panele mają grubość 8 mm i pokryte są powłoką antybakteryjną.

Krono Original/KOMFORT

Cena w sklepach Komfort i na www.komfort.pl 39,99 zł/mkw.

Leave a Reply