Modna podłoga z paneli do kuchni

Płytki na podłodze i otwarta kuchnia? Niekoniecznie! Prawdziwa sztuka kulinarna odbywa się dziś często za zamkniętymi drzwiami. Coraz bardziej modne stają się więc również przytulne kuchnie, w których podłogę tworzą panele o wyraźnych strukturach drewna.

Classen, renomowany producent podłóg i stolarki otworowej, poleca panele podłogowe i drzwi do kuchni, podając tym samym przepis na niebanalne wnętrze z wyjątkowym klimatem.

Wiadomo, że przygotowanie każdego, nawet najprostszego dania wiąże się z chlapaniem, parowaniem i brudzeniem. Nie oznacza to jednak, że na podłogę do takiego wnętrza nadają się jedynie płytki. – mówi Aneta Gardynik, specjalista ds. marketingu i reklamy, Classen – Równie wytrzymałe i odporne na ścieranie są panele podłogowe naszej firmy. Ze względu na trwałość, łatwość w czyszczeniu, ale także na wyjątkowy design, do mocno eksploatowanych pomieszczeń w domach i mieszkaniach, takich jak kuchnia właśnie polecamy m.in. panele z kolekcji Premium 4V, Discovery i Joy.

Panele z kolekcji Joy fot. Classen

Obecnie niemal wszystkie kolekcje paneli podłogowych Classen można montować w kuchni. Ważne jest jednak, by deski posiadały określone parametry. Produkty o wyższej klasie użyteczności i ścieralności (Kl.31 / AC3, Kl.32 / AC4 lub Kl.33 / AC5) gwarantują bowiem ich odporność na uszkodzenia. Dodatkowe zabezpieczenie tworzą również krawędzie paneli pokryte specjalną warstwą Isowaxx, która chroni podłogę przed wnikaniem wilgoci. Dzięki temu deski są łatwe w czyszczeniu, wytrzymałe i wyjątkowo estetyczne.

Panele z kolekcji Discovery fot. Classen

Aby podłogi tworzyły niepowtarzalny klimat, Classen stosuje także zabieg frezowania krawędzi paneli. W ten sposób powstaje swego rodzaju rowek, czyli tzw. V-fuga, deski sprawiają wrażenie naturalnych, a różnica między prawdziwą deską drewnianą a panelem jest niemal niezauważalna.

Kuchnia to miejsce wyjątkowe, które dziś coraz częściej jest zupełnie oddzielnym pomieszczeniem. Takie rozwiązanie powoduje, że zapachy nie roznoszą się po całym domu, a gości nie razi nieład powstały podczas gorączkowych przygotowań do kolacji – mówi Anna Lipus, kierownik ds. marketingu i reklamy Classen – Warto więc zadbać o to, aby drzwi, którymi ją zamkniemy, tworzyły atrakcyjny element całego wnętrza. Radzimy przełamać stereotyp i zrezygnować z białych drzwi kuchennych na rzecz tych w innych dekorach. Kuchnia stanie się wówczas jeszcze bardziej przytulna, a wspólne gotowanie będzie jeszcze większą przyjemnością.

Niezależnie od stylu i wystroju kuchni, można w niej zamontować wewnętrzne skrzydła drzwiowe z niemal każdej kolekcji firmy Classen. Warto zwrócić uwagę, by były to drzwi pełne lub z subtelnymi przeszkleniami. Przysłowiową kropkę na „i” postawią w kuchni m.in. kolekcje Century B, Tosca, Tetyda, czy Retro. Montując drzwi kuchenne należy pamiętać o tulejach bądź kratkach wentylacyjnych, co ułatwi cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.

Drzwi Tetyda fot. Classen

Panele podłogowe i wewnętrzne skrzydła drzwiowe Classen dostępne są m.in. w RuckZuck, firmowej sieci salonów Classen.

Leave a Reply