Naturalna elegancja kamiennej podłogi

Szachownica – najpopularniejszy układ płytek na posadzce – budzi dwojakie skojarzenia. Z jednej strony wiąże się z tradycyjnymi wnętrzami rodem z obrazów flamandzkich malarzy, z drugiej to motyw silnie eksploatowany w PRL. Jednak umiejętne dobranie kolorów w połączeniu z elegancją naturalnego kamienia, da wyjątkowy efekt estetyczny. Podpowiadamy jak zestawić kolory i materiał.

Prognozy dotyczące trendów w 2013 stawiają na aranżacje w ciepłych, stonowanych kolorach oraz nawiązania do klasycznych połączeń. To dobra wiadomość dla tych, którzy cenią sobie spokojne wnętrza przepełnione domowym nastrojem. By uzyskać taki efekt, dobrze jest pomyśleć nie tylko o dodatkach, ale także zadbać o odpowiednie materiały i kolory na etapie planowania wykończenia wnętrz czy remontu.

Emperador light i Carrara, fot. Rogala

Klasyczna szachownica to oczywiście biel i czerń. Ciekawą propozycją jest zestawienie naturalnego czarnego granitu Sky Black i białego New Bianco Cristal od Rogali zupełnie zmieni to poważne połączenie – wnętrze zyska oryginalny i mniej oficjalny charakter. Tym, którzy wolą mniej bezpośrednie nawiązania do klasyki, proponujemy kontrastowe zestawienie delikatnych w kolorystyce marmurów, które dodatkowo podkreślą elegancję wnętrza poprzez wysoki poler kamienia.

Cremo Marphil, fot. Rogala

Połączenie marmurowych płytek w ciepłych, jasnych odcieniach (np. Crema Marphil z Emperador Dark) wpisuje się we wciąż lubiany styl skandynawskiej kolorystyki, opartej na barwach zainspirowanych przez naturę. Do tego rodzaju połączeń nawiązuje także marmur Forest Brown, którego niezwykła tekstura jednoznacznie przywodzi na myśl las i fakturę drzewa.

Forest Brown i Carrara, fot. Rogala

Lubiącym przełamywać spokojne aranżacje ciekawą barwą, która nie zdominuje wnętrza, a jedynie nada mu wyjątkowości, Rogala proponuje delikatny marmur Rosso Verona, której ciepłą ceglaną barwę podkreśla alabastrowa biel Carrary.

Rosa Portugalo, fot. Rogala

Jeśli tęsknimy za eleganckim i stonowanym wnętrzem lub ciepłą, domową aranżacją, postawny na odpowiedni dobór kolorystyki i niepowtarzalną teksturę kamiennych płytek – klasykę w najlepszym wydaniu.

Travertyn Romano, fot. Rogala

Leave a Reply