Nowoczesne aranżacje drewnianych podłóg

Współczesne wnętrza upodobały sobie minimalistyczny styl, uniwersalizm estetyczny oraz otwartą, pozbawioną dodatków przestrzeń. Trudno nie ulec urokowi temu funkcjonalnemu, a zarazem niezwykle eleganckiemu rozwiązaniu aranżacyjnemu.

Geometryczne formy, stonowana paleta kolorów, wyselekcjonowane umeblowanie – pięknie, jak w katalogu. Jednak nawet miłośnicy minimalizmu wnętrzarskiego, wiedzą jak istotne jest ocieplenie wnętrza, aby nie wpaść w urokliwą, lecz chłodną kopię katalogowego projektu. Jak więc ująć temu stylowi  nieco surowości, nie pozbawiając go tym samym szlachetnego uroku?

Najprostszym sposobem jest wprowadzenie do naszego domowego wnętrza odrobinę natury. Żywe rośliny w wiklinowych wazonach ocieplą nieco chłodny charakter takich aranżacji. Użyteczne dodatki nie powinny posiadać ostrej formy i faktury. Stojaki na książki, ramki na zdjęcia, czy miękkie dywany o opływowych, subtelnych kształtach, będą doskonałym kontrastem dla surowego wystroju przestrzeni. Poza ociepleniem wnętrza niewielkimi, dekoracyjnymi dodatkami można zaplanować bardziej zdecydowane rozwiązania. Natura zaczarowana w drewnianej podłodze wniesie łagodny i relaksujący klimat.

Parquet Wicanders Domu Korkowego z Classic Collection to jedna z interesujących propozycji dla współczesnych pomieszczeń. Jesion doskonale ociepli aranżację przy jednoczesnym zachowaniu jasnej, minimalistycznej stylistyki wnętrza. Ten naturalny odcień drewna można łączyć z wieloma kolorami. Jednak najlepiej współgra z białą barwą ścian. Podłogę wykonano w 100% z naturalnego drewna najwyższej jakości pozyskiwanego z obszarów objętych ścisła kontrolą. Nowoczesna technologia lakierowania podłóg, zachowuje i podkreśla naturalny charakter tworzywa.

Parquet Wicanders Domu Korkowego z Classic Collection

Połączenie stylu nowoczesnego z ekologią to najtrafniejsze rozwiązanie, satysfakcjonujące wymagającego klienta XXI wieku. Drewniana podłoga pozwala na utożsamienie salonu z oazą spokoju, nie pozbawiając go nowoczesnego, minimalistycznego stylu. Należy pamiętać, że taka podłoga jest niezwykle ergonomicznym  rozwiązaniem. Reguluje mikroklimat w pomieszczeniu, jonizuje powietrze, nie przyciąga kurzu i nie elektryzuje się. Dodatkowo absorbuje wilgotność i oddaje ją z powrotem, gdy powietrze staje się bardziej suche.

Palisander z egzotycznej kolekcji Ipowood wprowadzi indywidualizm do pomieszczenia, co jest niezwykle pożądane przy projektach minimalistycznych. Wykonana z dekoracyjnego drewna, o kolorze od czekoladowo-brązowego do purpurowo-czarnego o charakterystycznym zawiłym układzie słojów z ciemnymi pasami. To trwałe tworzywo, o dużej odporności naturalnej gwarantuje maksimum komfortu. Połączenie ciemnej, intensywnej barwy podłogi wraz z pastelowymi odcieniami ścian jest interesującą grą kolorów, wzbogaconą przez docierające do pomieszczenia światło dzienne. Surowe umeblowanie np. wnętrza sypialni najlepiej będzie się prezentować w białej tonacji. Solidne, proste, o geometrycznej formie łóżko to elegancki dodatek do tej nieco egzotycznej podłogi. Skomponowana na zasadzie kontrastów całość zachwyca świeżością, nie zaburzając harmonii wnętrza.

Palisander z egzotycznej kolekcji Ipowood

Naturalna, drewniana podłoga podkreśli stylowy wygląd każdego pomieszczenia. Minimalizm jako popularny styl panujący we współczesnych wnętrzach, przy zachowaniu proporcji między surowością, geometrią a ciepłymi, subtelnymi dodatkami może okazać się ponadczasowym, niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem aranżacyjnym dla każdego.

Leave a Reply