Nowoczesne wykładziny: miło i ciepło pod stopami

Nowoczesne wykładziny to idealny pomysł na wykończenie podłogi w domowych wnętrzach. Są nie tylko komfortowe, ale również przyjazne alergikom i łatwe w czyszczeniu. Specjaliści z sieci salonów Dekorian radzą, na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Wykładziny stopniowo zdobywają serca Polaków. Trafiają do nas coraz nowocześniejsze technologicznie materiały, które dodatkowo dostępne są w bardzo szerokiej gamie wzorów i odcieni. Nowoczesne wykładziny skutecznie walczą z niekorzystnymi stereotypami na ich temat. Są miłe i ciepłe w dotyku, dzięki czemu stanowią idealną formę dekoracji podłogi w sypialni czy pokoju dziecięcym. Sprawiają, że wnętrze jest bardziej przytulne. Pozytywnie wpływają również na akustykę pomieszczenia, redukując do minimum zbędny hałas.

fot. Dekorian

Decydując się na wykładzinę powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jej walory estetyczne, ale również użytkowe. Najlepiej, aby była ona bakteriostatyczna ( a więc tworzyła środowisko obojętne dla rozwoju grzybów i bakterii), antyelektrostatyczna, trudnozapalna i zmywalna. Z punktu widzenia komfortu domowników bardzo ważna jest również kwestia gęstości runa w wykładzinie oraz rodzaju zastosowanych materiałów. Produkty spełniające powyższe warunki są bardzo komfortowym i estetycznym pomysłem na dekoracyjne wykończenie podłogi.

fot. Dekorian

Pozytywna selekcja

Poszukując odpowiedniej wykładziny do domowych wnętrz warto przyjrzeć się ofercie marki Epic Carpets, której produkty dostępne są w salonach z wyposażeniem wnętrz Dekorian. Epic Carpets zastosował bardzo ciekawy koncept biznesowy, wybierając spośród kilkuset najlepszych jakościowo i wzorniczo wykładzin od producentów z całego świata i oferując je pod własną marką. Dzięki temu konsument ma dostęp do precyzyjnie wyselekcjonowanych produktów, które będą idealnie dostosowane do jego oczekiwań. W portfolio marki są wykładziny wykonane z różnych włókien, o różnorodnych właściwościach i w bardzo bogatej gamie kolorów.

fot. Dekorian

Kukurydza na podłodze?!

Jednym z ciekawszych produktów na rynku jest nowa linia wykładzin amerykańskiej marki Mohawk wykorzystująca włókna SmartStrand, do produkcji których użyto składników kukurydzy. Pomysł ten opracowany został wspólnie z firmą DuPont. Odkrycie SmartStrand uznaje się za najbardziej zaawansowaną innowację w dziedzinie technologii włókien na przestrzeni ostatnich 20 lat. Dzięki nowym włóknom wykładziny marki Mohawk charakteryzują się większą wytrzymałością i miękkością. Gwarantują również bardzo skuteczną ochronę przed plamami, będąc przy tym przyjazne środowisku naturalnemu i bezpieczne dla domowników.

fot. Dekorian

Firma Mohawk chcąc zademonstrować łatwość utrzymania w czystości nowych wykładzin SmartStrand zdecydowała się na bardzo oryginalny test, który przeprowadził 12-letni nosorożec Ricko wypożyczony z ZOO w Birmingham. Przez dwa tygodnie Ricko korzystał z wykładziny SmartStrand, którą wyłożona była jego 92 metrowa posesja. Po okresie testowym wykładzinie bez problemu przywrócony został pierwotny blask. Szeroki wybór wykładzin Mohawk wykorzystujących technologię SmartStrand dostępny jest w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian (www.dekorian.pl).

fot. Dekorian

Ręczna robota

Jeżeli zależy nam na wykładzinach w luksusowym wydaniu warto przyjrzeć się ofercie marki Jacaranda, której dystrybutorem w Polsce jest Dekorian. Wykładziny te wytwarzane są w Indiach, przy użyciu naturalnych materiałów i tradycyjnych, przyjaznych środowisku naturalnemu metod. Cała produkcja odbywa się ręcznie na krosnach tkackich, a wykładziny powstają z wysokogatunkowych: wełny tybetańskiej i nowozelandzkiej, wiskozy i skóry koziej. Wykładziny urzekają wyjątkową miękkością i elastycznością. Naturalne włókna wykładzin Jacaranda cechuje antystatyczność oraz hygroskopijność. Oznacza to, że przyjmują one nadmiar wilgoci, ale w przypadku, gdy powietrze w pomieszczeniu jest suche zgromadzona wilgoć jest oddawana.

Wykładziny Jacaranda pozytywnie wpływają również na samopoczucie domowników. Posiadają dużą zawartość leczniczej lanoliny, która zobojętnia jony dodatnie. Jest to szczególnie korzystne dla alergików i astmatyków. Ich główny komponent, a więc wełna tybetańska, posiada zdolność oczyszczania powietrza z toksyn. Dodatkową zaletą wykładzin marki Jacaranda jest ich trudnopalność. W praktyce oznacza to, że pozostawiony na wykładzinie wełnianej niedopałek zgaśnie, lekko tylko nadpalając włókna, które się ukruszą i nie pozwolą na rozprzestrzenienie się ognia.

Więcej informacji na temat wykładzin znaleźć można na stronie www.dekorian.pl. Dystrybutorem wykładzin Epic Carpets, Jacaranda i Mohawk w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian / www.dekorian.pl /.

Leave a Reply