Panele, parkiet, płytki – jaką podłogę wybrać do mieszkania?

05
W dzisiejszych czasach nikt nie powinien narzekać na mały wybór akcesoriów do mieszkania. Aranżacja wnętrz jest prostsza niż kiedykolwiek, ponieważ mamy do wyboru mnóstwo najróżniejszych mebli i dekoracji. To samo dotyczy podłóg. Panele w różnych odcieniach drewna czy kolorowe płytki to już standard w polskich domach. Dowiedz się więc, którą z dostępnych opcji warto wybrać!

Najpopularniejsze rodzaje podłóg

Podłoga powinna być zarówno elegancka, jak i funkcjonalna. Ponieważ pełni w domu praktyczną funkcję, nie może utrudniać życia domownikom. Problemem może okazać się chociażby słaba trwałość czy złe dopasowanie materiału. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy szczególnie zastanowić się nad tym, jaki typ podłogi wybrać. Wiele osób niezmiennie pozostaje przy panelach laminowanych, które są łatwe i szybkie w montażu. Ci, którym zależy na perfekcyjnym designie wnętrza, decydują się na podłogę drewnianą. Jest to oczywiście bardzo stylowe rozwiązanie, jednak drogie i mniej trwałe. Podobnie jak w przypadku naturalnych desek podłogowych, drewniany parkiet również może po czasie zacząć się rysować i niszczyć, dlatego konieczne jest regularne cyklinowanie. Zdecydowanie trwalsza jest podłoga bambusowa., która niestety sporo kosztuje. Jeśli jednak nie interesują Cię podłogi z drewnopodobnych materiałów, postaw na podłogę ceramiczną. Jest łatwa w czyszczeniu i odporna na zarysowania. Niestety może pęknąć podczas uderzenia.

Podłogi, które pasują do aranżacji całego wnętrza

Jak widać każdy rodzaj podłogi ma swoje wady i zalety. Jeśli wciąż nie możesz się zdecydować, zastanów się nad tym, który typ materiału będzie najbardziej pasował do Twojego wnętrza. W domach, gdzie panuje wystrój nawiązujący do stylu rustykalnego najlepiej sprawdzi się podłoga bukowa. Z kolei z konwencją nowoczesną świetnie współgra podłoga z naturalnego kamienia. Dowiadując się więcej o różnych stylach, możesz dobrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Czytaj artykuły takie jak ten https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-177939-styl-vintage-czyli-powrot-do-przeszlosci.html, by zrozumieć daną stylistykę i dopasować odpowiednią podłogę. Pamiętaj, by zwrócić uwagę również na kwestie praktyczne. Podłoga powinna być łatwa w czyszczeniu i trwała. W przeciwnym razie okaże się dość problematyczna w utrzymaniu.

Leave a Reply