Panele podłogowe z V-fugą podbijają serca domowników

Drewniane deski czy laminowane panele? To pytanie, które często towarzyszy osobom urządzającym mieszkanie. Czy produkty z tworzywa mogą wyglądać równie naturalnie jak prawdziwe drewno? Classen, renomowany producent skrzydeł drzwiowych, paneli oraz elementów meblowych, prezentuje atuty V-fugi jako rozwiązania, które pozwala osiągnąć zwycięstwo w drodze do naturalnej podłogi we wnętrzu.

fot. Classen

Wybierając podłogi do domowego wnętrza często stajemy przed dylematem: drewniane deski czy laminowane panele. Wiele osób decyduje się na ten drugi wariant. Istotną rolę w tej sytuacji odgrywa aspekt ekonomiczny, ale nie tylko. Dziś panele podłogowe, dzięki swym unikalnym właściwościom, mogą doskonale imitować prawdziwe drewno, pozostając równie wytrzymałe i solidne. A to wszystko za sprawą trójwymiarowej struktury, naturalnych dekorów, jak również specjalnie wyprofilowanych brzegów desek, nazywanych V-fugą – mówi Anna Lipus, kierownik marketingu i reklamy, Classen.

V-fuga jest uzyskiwana poprzez sfrezowanie krawędzi paneli, co prowadzi do utworzenia załamania, które po połączeniu sąsiednich elementów wygląda jak szczelina w kształcie litery V. Dzięki niej, po ułożeniu paneli, powierzchnia podłogi nie jest jednolita, nie prezentuje się sztucznie, lecz przypomina tą wykonaną z osobnych, litych desek.

fot. Classen

Wśród dostępnych na rynku paneli laminowanych, występują deski z V-fugą dwustronną (w których ścięte są dwa dłuższe boki) lub czterostronną (frezowane ze wszystkich stron). Te pierwsze wydają się być dłuższe i smuklejsze, a przez to pozwalają osiągnąć efekt optycznego powiększenia przestrzeni. Drugi rodzaj z kolei dobrze imituje prawdziwe, drewniane deski, nadając podłodze naturalny wygląd.

W przypadku paneli z V-fugą często pojawiają się pytania o to, w jaki sposób je czyścić. Ponieważ frezowane krawędzie są zaimpregnowane wodoodpornym lakierem, do ich mycia bez obaw można użyć mopa lub ściereczki, pod warunkiem, że są delikatnie zwilżone, a nie mokre. Jeśli na podłodze nie pojawiły się wyraźne plamy czy zachlapania, wystarczy posprzątać panele na sucho, z pomocą odkurzacza, który usunie piasek i inne drobiny – dodaje Anna Lipus.

fot. Classen

W ofercie Classen występuje kilka kolekcji paneli podłogowych o czterostronnej V-fudze (oznaczone symbolem 4V). Wśród nich można wymienić linię Impression 4V, Master 4V czy Discovery 4V. Ten typ frezowania zastosowano też w wodoodpornej serii NEO, która obejmuje zarówno drewnopodobne, jak i kamienne dekory, dobrze imitujące naturalne surowce.

Dwustronną V-fugą z kolei charakteryzują się deski z kolekcji History (dostępne również w wersji XL). Dodatkowo, właściwością wyróżniającą je na tle innych produktów jest tzw. Endless Beauty – cecha, która umożliwia łączenie dowolnych desek z zachowaniem ciągłości wzoru, bez względu na kolejność ich układania.

Leave a Reply