Parkiet dębowy – co warto wiedzieć?

Drewno bardzo często wykorzystuje się do aranżacji wnętrz.. Drewniana podłoga jest atutem każdego domu – parkiet dębowy dobrze sprawdzi się w tej roli.

Charakterystyka i zalety

Parkiet wykonany z naturalnego drewna jest najlepszym sposobem na wykończenie posadzki. Drewno ociepla wizerunek domu, wręcz zapraszając gości do środka oraz kojarzy się z ciepłem domowego ogniska. W wnętrzach bardzo dobrze sprawdza się parkiet dębowy – przede wszystkim ze względu na atrakcyjną cenę oraz szeroki dostęp.

Parkiet wykonany z drewna dębowego odznacza się niezwykłą odpornością na uszkodzenia, zarysowania czy ścieranie. Odpowiednia pielęgnacja drewna da gwarancję, że parkiet będzie wyglądał korzystnie, nawet po wielu latach użytkowania. Dębowe parkiety radzą sobie z eksploatacją oraz wilgocią.

Oprócz tego, dębowe parkiety mają bardzo ciekawy wygląd – zawdzięcza się to niespotykanemu ułożeniu słojów drewna dębowego. Tego typu podłoga idealnie sprawdzi się do wnętrz rustykalnych, nadając mu odpowiedniego charakteru. Drewno dębowe odznacza się sporą uniwersalnością. Dzięki temu można go użyć w wielu pomieszczeniach i może stać się podstawą do aranżacji różnych typów wnętrz. Jeśli ktoś myśli o założeniu ogrzewania podłogowego – dąb będzie idealny do tego przedsięwzięcia.

Odcienie drewna

Parkiet dębowy charakteryzuje szeroki wybór odcieni drewna. Ich walory estetyczne są na równie wysokim poziomie jak zalety funkcjonalne. Dąb jest sprawdzonym klasykiem, który sprawdzi się w każdym typie wnętrza. Drewno dębowe może być przetwarzane na deski w różnych kolorach. Daje to możliwość wyboru wśród bardzo szerokiej oferty. Klient ma gwarancję, znajdzie deski w odpowiednim odcieniu, który będzie pasował do ogólnej całości zaaranżowanego wnętrza.

Jak układać parkiet dębowy?

Ułożenie parkietu zależy tylko i wyłącznie od pomysłu wykonawcy oraz od stylu w jakim ma zamiar utrzymać wnętrze. Warto jednak dowiedzieć się, jakie ułożenia parkietu są modne, zainspirować się i stworzyć niepowtarzalne wnętrze.

Ułożenie parkietu nie wpływa na parametry techniczne, a jedynie na walory estetyczne. Najbardziej rozpoznawalnym wzorem ułożenia parkietu jest jodełka. Wśród tego wzoru wyróżnić można jodełkę pojedynczą lub francuską. Oprócz tego, bardzo popularne ułożenia to cegiełka lub drabinka.

Nie ważne na jaki wzór klient się zdecyduje, parkiet dębowy powinien układać specjalista. Montaż naturalnych desek jest o wiele bardziej czasochłonny i trudny. Odpowiednio ułożony dębowy parkiet jest gwarancją zjawiskowej estetyki i wytrzymałości.

Leave a Reply