Piękno zaklęte w kamieniu: płyty z konglomeratu kwarcowego

Nowoczesne wnętrze to nie tylko modne formy i wzory, ale również nowatorskie materiały, które łączą unikalną estetykę z nadzwyczajną funkcjonalnością. TECHNISTONE Crystal Polar White to naturalny surowiec poddany technologicznym przekształceniom, dzięki którym posiada piękny wygląd śnieżnobiałego kamienia oraz doskonałe właściwości fizyczne.

kamien we wnetrzach,  płyty z konglomeratu kwarcowego 1

Różne oblicza kamienia – nowoczesne wnętrze z posadzką Crystal Polar White, fot: TECHNISTONE

Kamień naturalny występuje w wielu odmianach, które różnią się barwą, wzorem oraz strukturą. Surowiec ten może przybierać rozmaite formy oraz faktury, dzięki czemu ma bardzo szerokie zastosowanie i umożliwia  realizację wielu ciekawych projektów architektonicznych. Oryginalny wygląd kamienia podkreśla charakter i klasę wnętrza, dlatego jest nieodłącznym elementem każdej ekskluzywnej aranżacji.

Kamień naturalny w wersji doskonałej

Ze względu na to, iż kamień posiada wiele wcieleń, może z powodzeniem być wykorzystany jako dominujący materiał wykończeniowy danej przestrzeni. Wielość faktur, wzorów i barw kamienia sprawia, że wnętrze nie stanie się monotonne, co więcej – zastosowane kamienie mimo swej odmienności, będą tworzyły atrakcyjną i spójną całość. Można więc bez obawy, nawet w jednym pomieszczeniu, zamieścić ściankę pokrytą łupkiem, wprowadzić  marmurową powierzchnię stołu, a całość aranżacji zwieńczyć kamienną rzeźbą. Niebywale efektownym elementem eleganckiej aranżacji z kamieniem w roli głównej jest podłoga wyłożona posadzką z tego materiału. Warto jednak zamiast naturalnego kamienia, który jest wymagający pod względem pielęgnacji, wybrać płyty z konglomeratu kwarcowego. Mają one równie piękny wygląd, a są zdecydowanie bardziej praktyczne. Płyty Crystal Polar White TECHNISTONE powstają z kwarcu, który poddany zaawansowanej obróbce technologicznej zyskuje nowe walory. Mają nieskazitelną i nieosiągalną w naturze barwę doskonałej bieli rozświetloną mieniącymi się drobinkami minerału, dzięki czemu efektownie podkreślają nowoczesny i elegancki charakter wnętrza. Pod względem technicznym surowiec ten jest bardzo trwały, odporny na działanie czynników zewnętrznych oraz łatwy w utrzymaniu czystości. Crystal Polar White jest niezwykle uniwersalnym materiałem, który umożliwia efektowną realizację rozmaitych koncepcji na aranżację przestrzeni. Jego delikatna biała barwa stanowi doskonałe tło dla wyrazistych elementów wyposażenia wnętrza.

kamien we wnetrzach,  płyty z konglomeratu kwarcowego 2

Blat Crystal Polar White – eleganckie wykończenie nowoczesnego wnętrza, fot: TECHNISTONE

Świeży blask elegancji

Dominująca barwa bieli we wnętrzu zapewnia mu przestronność, lekkość i elegancję, a przy tym stwarza nieograniczone możliwości kreowania różnorodnych kompozycji. W zależności od wizji projektanta, na bazie bieli można stworzyć delikatną, stonowaną stylizację lub odważną, w której pojawiają się ostre kontrasty barwne. Ze względu na neutralny charakter tego koloru, zawsze w efekcie uzyskamy atrakcyjne i wyważone połączenie. Nieskazitelna barwa płyt Crystal Polar White jest dodatkowo wzbogacona o błyszczące drobinki kwarcu, które subtelnie rozświetlają powierzchnię kamiennej tafli i czynią ją jeszcze bardziej elegancką. Płyty mogą być stosowane jako posadzki czy schody lub jako wykończenie mniejszych elementów wnętrza. Błyszcząca płaszczyzna płyt TECHNISTONE tworzy atrakcyjne zestawienia z innymi materiałami wykorzystywanymi w nowoczesnych aranżacjach. Można je efektownie łączyć z chłodną stalą, surowym betonem, ciepłą cegłą lub szlachetnym drewnem. Płyty Crystal Polar White podnoszą prestiż kreowanej przestrzeni, a jednocześnie są trwałe, łatwe w utrzymaniu czystości i mają bardzo szerokie zastosowanie. Płyty posiadają doskonałe parametry techniczne; są odporne na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie wilgoci, co ma duże znaczenie w przypadku podłóg. Ponadto nie pochłaniają zapachów, ani nie zabarwiają się pod wpływem soków naturalnych lub wina. Istotną zaletą tego materiału jest to, iż każdy z jego komponentów ma naturalne pochodzenie. To w pełni ekologiczny produkt, w którym połączono dobro natury z nowatorską technologią obróbki.

Producent: TECHNISTONE a.s.
Orientacyjne ceny: od  900  netto/m²

Leave a Reply