Płytki ceramiczne – pomysł na aranżację zimnej podłogi

Płytki ceramiczne to rodzaj zimnej podłogi, która zamiast ocieplać wnętrze, jak to robią panele – tworzy w nich charakter „muzealny”. Nie każda jednak aranżacja musi być zimna i zdyscyplinowana.

Płytki ceramiczne potrafią również ocieplić wnętrze – jeśli mają fakturę kamienia ze słonecznego zakątka świata lub są drewnopodobne. Płytki mają też dodatkowe zalety – łatwiej je utrzymać w czystości, nie zniszczy ich deszcz padający przez otwarty balkon i oczywiście – jeśli są położone przy  wejściu do ogrodu – nie uszkodzą się, bo są mrozoodporne i odporne na ścieranie, pod wpływem noszonego do mieszkania piasku.

Płytki ceramiczne przychodzą z odpowiedzią, kiedy planujemy urządzenie salonu posiadającego wyjście bezpośrednio do ogrodu.  Bywają wówczas o wiele lepszą alternatywą. Po pierwsze dlatego, że w przypadku pozostawienia otwartych drzwi do ogrodu nie nasiąkną wodą, jak panele, kiedy pada deszcz. Po drugie w przypadku otwartych drzwi zimą – nie będzie straszny im mróz. Po trzecie wreszcie – nie zniszczymy ich wnosząc do domu piasek pod butami, kawałki świeżo skoszonej trawy czy błoto. Będzie je też można łatwiej doczyścić zwłaszcza, jeśli ich faktura nie ma zbyt wielu zagłębień.

fot. Kuchinox

Dom otwarty na ogród

Żeby płytki w salonie nie miały charakteru muzealnego najlepiej kupić te w łagodnym odcieniu lub fakturze przypominającej naturalne materiały – drewno lub ciepły kamień śródziemnomorski, na przykład trawertyn. Świetne okażą się w tym przypadku płytki Woodlike w doskonały sposób odwzorowujące drewno – mówi Marcin Balicki, ekspert firmy Kuchinox. – Dzięki wyglądowi drewna i ciepłych odcieniach beżu, brązu i czerni salon z pewnością nie będzie miał zimnego charakteru – dodaje.

Płytka gabinetowa

Również w pomieszczeniu przeznaczonym do pracy płytki ceramiczne sprawdzą się idealnie. Jeśli są w gabinecie, gdzie stoi fotel na kółkach, stoły, regały, które są często przesuwane – gwarantują brak rys na powierzchni.  Poza tym dostojna gracja, którą mają estetyczne płytki, doda wnętrzu biznesowego charakteru, sprawiając, że gabinet nie powstydzi się żadnego klienta, jeśli służy za miejsce przydomowej działalności gospodarczej.

fot. Kuchinox

Zanim zdecydujemy, jak urządzić salon czy gabinet powinniśmy łagodniejszym okiem spojrzeć na płytki ceramiczne.   W jednym przypadku sprawdzą się idealnie zamiast paneli ze względu na większą odporność. W innym dodadzą wnętrzu dostojnego charakteru, jeśli w nim prowadzimy na przykład jakiś jednoosobowy biznes.  Warto więc postawić na płytki!

Leave a Reply