Podłoga na poddaszu – stwórz unikalny klimat

Wiele osób, planujących budowę domu, zastanawia się, czy decydować się na poddasze czy też wybrać tańszą opcję i zrezygnować z dodatkowej przestrzeni użytkowej. Tak naprawdę jednak wszystko zależy od tego, czy mamy pomysł, jak takie specyficzne pomieszczenie wykorzystać. Szkoda byłoby marnować potencjał tego miejsca, robiąc tam po prostu składzik na niepotrzebne przedmioty, dlatego dzisiaj przedstawiamy kilka propozycji wykorzystania poddasza w kreatywny sposób, zaczynając od podłogi.

Oceń swoje możliwości – rodzaj stropu

Niestety nie każdy rodzaj stropu daje nam takie same możliwości, jeśli chodzi o podłogę. Najlepiej wyjdziemy, jeśli będziemy posiadać strop betonowy, który pozwala na ułożyć wiele różnych materiałów podłogowych. Klepki, deski, panele czy płytki ceramiczne – na cokolwiek przyjdzie nam ochota. Jeśli natomiast mamy strop drewniany, możemy zdecydować się na deskowanie lub poszycie z płyt drewnopochodnych.

Biblioteczka na strychu – dla poszukujących spokoju

Poddasze to bardzo dobre miejsce na strefę cichego relaksu. Jeśli więc lubisz czytać albo po prostu spędzać czas w ciszy, zorganizuj sobie niewielką biblioteczkę. Poddasze jest świetnym miejscem na wstawienie drewnianych mebli, regałów czy fotela bujanego. Dobrze sprawdzą się tam drewniane belki z widocznym usłojeniem, które nadadzą temu miejscu wyjątkowy klimat. Nie zaszkodzi, jeśli położysz na niej również wzorzysty dywan w starym stylu.

Dodatkowa sypialnia – dla gościnnych

Na poddaszu bez problemu możesz urządzić przytulny pokój dla gości. Jeśli odpowiednio zadbasz o aranżację wnętrza, z pewnością nikt nie poczuje się urażony, że musi nocować w takim miejscu. Zadbaj o to, aby pokój był kameralny i przyjazny, dzięki odpowiednim dekoracjom. Nowoczesnego wyglądu nadadzą mu panele, na których warto położyć puchowy dywanik. Dalej nie jesteś przekonany do swojego poddasza? Zatem przeczytaj ten artykuł https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-171697-dom-parterowy-czy-z-poddaszem-uzytkowym-ktory-tanszy-w-budowie.html i zdecyduj, czy inwestycja w dom z poddaszem Ci się opłaci. Jeśli nie jest jeszcze za późno, możesz zrezygnować z takiej opcji, a dom np. podpiwniczyć.

Leave a Reply