Podłoga w stylu prowansalskim – tak czy nie? Podpowiadamy!

wysuszone-kwiaty-stol

Obranie jednej stylistyki w danym wnętrzu zobowiązuje nas, by całość aranżacji była z nią spójna. Musimy pamiętać nie tylko o dodatkach takich jak dekoracje, ale również o przedmiotach codziennego użytku. Wiele osób zapomina o tym, że także podłoga powinna pasować do reszty wnętrza. W tym artykule odpowiemy na pytanie, jaką podłogę wybrać do mieszkania w stylu prowansalskim.

Styl prowansalski – czym się wyróżnia?

Na początek warto dowiedzieć się, czym właściwie jest styl prowansalski. Konwencja ta kojarzy się przede wszystkim z Francją. Można powiedzieć, że ma wiele wspólnego ze stylem rustykalnym, jednak dzieli je kolorystyka. To także wiejska konwencja, która obfituje w naturalne materiały. Królują tutaj nasycone światłem barwy takie jak biel, beż, stłumiona zieleń czy pastelowy fiolet. Prowansalskie wnętrze będzie pełne roślin, ziół i przede wszystkim jednego ze znaków rozpoznawczych Francji, czyli lawendy. Nic tutaj oczywiście nie jest obowiązkowe, jednak te elementy dobrze nadają typowy dla tej konwencji klimat. Najważniejsze, by zachować cechy szczególne stylu prowansalskiego, czyli prostotę, naturalność i przytulność. Można to zrobić wykorzystując dekoracje, takie jak koronkowe firanki czy obrusy oraz wiklinowe kosze. Postaraj się także, by dominującym w domu materiałem nie był plastik, ale raczej drewno, kamień, len i płótno.

Podłoga w stylu prowansalskim – jak powinna wyglądać?

Przejdźmy do kluczowej dla tego tematu kwestii. Jak wiadomo, podłoga odgrywa ważną rolę we wnętrzu. Jak w takim razie powinna wyglądać w mieszkaniu, gdzie dominuje styl prowansalski? Skoro ta konwencja czerpie z natury, również w tym przypadku warto to wykorzystać. Najlepiej więc sprawdzi się naturalne lub bielone drewno. W podjęciu decyzji odnośnie całej stylistyki pomóc mogą informacje zawarte na stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-175969-styl-prowansalski-we-wnetrzach-kojacy-urok-wiejskosci-i-sielskosci.html. Dzięki poznaniu wszystkich cech szczególnych stylu prowansalskiego łatwiej będzie zdecydować chociażby o tym, czy warto inwestować w dywan. Istotnie – chociaż w omawianej konwencji liczy się prostota, nie oznacza to, że jesteśmy skazani na panele. Wiedza na ten temat sprawi, że uda się nam dobrać najlepsze rozwiązanie dla danego wnętrza.

Leave a Reply