Podłoga w stylu skandynawskim – jak powinna wyglądać?

Jeśli chcesz, żeby Twoje wnętrza były gustownie urządzone i robiły dobre wrażenie, aranżując dowolne pomieszczenie, powinieneś zadbać, żeby jego poszczególne elementy były ze sobą spójne. Nie oznacza to, że musisz dobierać wszystkie dodatki w jednym kolorze czy decydować się na jeden konkretny motyw zdobniczy, jednak warto byś wiedział, które elementy wyposażenia oraz dekoracji, dobrze ze sobą współgrają. Z pomocą przychodzą style aranżacji wnętrz, które dadzą Ci odpowiednie wskazówki. Modne są takie style jak retro, nowoczesny czy glamour, jednak coraz większą popularność zdobywa także styl skandynawski. Jak powinna wyglądać podłoga w salonie czy sypialni urządzonej na skandynawską modłę? Dowiesz się tego poniżej.

Styl skandynawski – poznaj go

Pomieszczenia utrzymane w stylu skandynawskim nie są wystawne, gdyż głównym jego założeniem jest minimalizm oraz akcenty nawiązujące do natury. Stąd w pomieszczeniach inspirowanych stylem skandynawskim brak krzykliwych ozdób i jaskrawych kolorów. Królują biele, szarości, a także dekoracje w postaci żywych roślin doniczkowych. Preferowane materiały to naturalne drewno, kamień, metal czy szkło. Mimo pozornej prostoty, efekt wizualny skandynawskich aranżacji może być niezwykle ciekawy i tworzyć przyjazne środowisko do relaksu w domowym zaciszu. Więcej wartościowych informacji na ten temat znajdziesz tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-175974-styl-skandynawski-minimalizm-wyrazu.html.

Styl skandynawski – jaka podłoga?

Jaka podłoga do wnętrza w stylu skandynawskim? Oczywiście drewniana. Bardzo dobrze będą wyglądały drewniane panele z widocznym usłojeniem czy naturalnymi pęknięciami, które sprawią wrażenie, że dzięki temu jesteśmy bliżej natury. Na skandynawskiej podłodze świetnie będą się także prezentowały tak zwane dyle, czyli długie, proste deski drewniane. Dla wzmocnienia efektu wizualnego pamiętaj o odpowiednim wykończeniu przy pomocy matowego lakieru lub oleju do drewna. Niektórzy stawiają także na betonowe płytki we wnętrzach typu scandi, co również bardzo dobrze współgra z założeniami tego stylu. Obawiasz się, że pomieszczenie stanie się nieprzyjazne? Możesz ocieplić je miękkim i puchatym dywanikiem ozdobnym.

Leave a Reply