Podłogi do wnętrz w stylu glamour

Marylin Monroe śpiewała, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety. A czy mogą być równie dobrymi towarzyszami nowoczesnych aranżacji? Czy możliwe jest udane połączenie szykownych błyskotek z modernistyczną prostotą? RuckZuck, jedna z największych w Europie sieci sprzedaży podłóg i drzwi, podpowiada, jak urządzić wnętrze w stylu glamour.

Aranżując mieszkanie sięgamy po inspiracje pochodzące z rozmaitych źródeł. Pomysły na wystrój domowego zacisza czerpiemy z natury, kultur dalekich krajów, ale również ze sztuki. Barokowe bogactwo form i wyrafinowane kompozycje rokoko wyraźnie przejawiają się w stylu glamour. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest stworzenie wnętrza pełnego elegancji i szyku, z nutą tajemniczości – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu RuckZuck.

fot. RuckZuck

Kwintesencją stylu glamour jest wszechobecny blask. Zapewniają go lśniące tkaniny, iskrzące dodatki i migoczące kryształy. Pojawia się on także na podłodze, którą z powodzeniem mogą tworzyć panele laminowane o strukturze z połyskiem. Delikatnie odbijając światło, sprzyjają powstawaniu refleksów, dzięki którym pomieszczenia prezentują się wyjątkowo efektownie. Takie właściwości posiadają m.in. deski z kolekcji Freedom oraz wybrane produkty z linii Adventure (np. Dąb Windsor, Dąb Springfield).

Styl glamour na tle innych kierunków urządzania wnętrz wyróżniają przede wszystkim:

  • kolory – nasycone odcienie fioletów i róży dobrze komponują się ze zgaszonymi szarościami oraz beżami, ale również z bielą. Często towarzyszą im akcenty w zmysłowej czerni, obok której nie może zabraknąć iskrzącego złota i srebra;
  • meble – stylizowane toaletki, obite welurem fotele, pikowane pufy i łóżka z bogato zdobionymi ramami łączą w sobie funkcjonalność oraz estetykę. Nawiązują do designu epoki wiktoriańskiej, wprowadzając luksus do wnętrza;
  • tkaniny i dodatki – prym wiodą lśniące materiały o wyraźnej fakturze lub gładkie.

Najczęściej wykorzystuje się satynę, aksamit, welur oraz jedwab. Z nich wykonane są zasłony, poszewki poduszek, narzuty. Wśród popularnych dekoracji znajdują się kryształowe żyrandole, świeczniki, lustra z finezyjnymi ramami czy rysunki vintage.

Urządzając mieszkanie w stylu glamour możemy bawić się formą i kontrastami. Barokowe elementy będą się ciekawie komponowały chociażby z akcentami nowoczesnego pop-artu. Ważne jest jednak zachowanie umiaru. By uniknąć nadmiernego, a przez to przytłaczającego przepychu i wprowadzić harmonię we wnętrzu, warto postawić na jeden wyrazisty dodatek lub kolor – dodaje Katarzyna Śliwińska.

fot. RuckZuck

We wnętrzach aranżowanych w stylu glamour sprawdzą się podłogi w ciemnych, niemal czarnych dekorach (np. Dąb Cassano Nero z kolekcji Dynamic Long czy Lapacho Negro z linii Joy). Dodadzą one pomieszczeniom tajemniczości i zmysłowości. Równie dobrze będą prezentować się panele w jasnych odcieniach (np. Dąb Rimini z kolekcji Master 4V, Dąb Bassano z linii Impression), które rozświetlą mieszkanie i optycznie powiększą przestrzeń.

W ramach kompleksowej obsługi klienta salony firmowe RuckZuck oferują pomiar, transport, a także montaż zakupionych produktów.

Leave a Reply