Podłogi malowane pędzlem natury

Czy natura może być jeszcze bardziej… naturalna? Okazuje się, że tak. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, korkowe podłogi Artcomfort marki Wicanders pozwalają cieszyć się niezwykłymi właściwościami korka i jednocześnie nadać mu szlachetny wygląd drewna. Ekologiczne i stylowe posadzki możemy teraz jeszcze lepiej dopasować do wymarzonych aranżacji domowych wnętrz.

Nadzwyczajny realizm

W produkcji paneli z linii Artcomfort marki Wicanders zastosowano innowacyjną technologię RST (Realistic Surface Technology), pozwalającą odtworzyć na ich powierzchni obraz dowolnego materiału w niespotykanej dotąd jakości. Dzięki dokładnemu odwzorowaniu szczegółów tekstury naturalnego surowca oraz jego prawdziwych barw, wykonane za pomocą paneli Artcomfort podłogi doskonale imitują drewniane posadzki. W oferowanej przez firmę Wicanders kolekcji miłośnicy drewna mogą wybierać spośród siedmiu propozycji. Dla wielbicieli jaśniejszych odcieni przygotowano po dwa odcienie rustykalnego jesionu i sosny, z kolei trzy tonacje szlachetnego dębu przypadną do gustu zwolennikom ciemniejszych kolorów.

fot.www.wicanders.pl

Wysoka odporność

Aby doskonała jakość nadrukowanego obrazu mogła przez długi czas cieszyć oko, wierzchnia warstwa paneli została wykończona przy zastosowaniu technologii NPC (Natural Power Coat). Najnowsze osiągnięcie z zakresu lakierowania pokryć korkowych umożliwia zastosowanie podłóg z linii Artcomfort nawet w bardzo intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Co istotne, warstwa zabezpieczająca jest naturalna w dotyku, dzięki czemu jeszcze lepiej naśladuje powierzchnie drewniane. Panele są dodatkowo objęte rozszerzoną, 20-letnią gwarancją.

Z kolei szybkie, bezproblemowe i czyste układanie podłóg Artcomfort to zasługa opatentowanego przez firmę Wicanders systemu Corkloc. Na wszystkich czterech krawędziach paneli znajdują się specjalne fazy, czyli wykończenia w formie wyprofilowanych listew. Umożliwiają one wygodne i trwałe łączenie elementów podłogi, tworząc równą, jednolitą płaszczyznę. Deski dostępne są w praktycznych wymiarach 1830 x 185mm i siedmiu wariantach kolorystycznych.

fot.www.wicanders.pl

Moc korka

Powodem, dla którego zastosowany w podłogach Artcomfort korek „podszywa” się pod inny materiał nie są bynajmniej kompleksy w zakresie właściwości technicznych. Na tym polu korek jest bowiem wybitnym arcydziełem natury, łączącym niezwykłe właściwości mechaniczne oraz izolacyjne. Przypominająca budową plaster miodu struktura kory dębu korkowego składa się z milionów wypełnionych gazem komórek, stanowiących doskonałą barierę termoakustyczną oraz odpowiedzialnych za wyjątkową elastyczność, która praktycznie nie zmienia się na przestrzeni wielu lat eksploatacji.

fot.www.wicanders.pl

Szlachetny wygląd naturalnego drewna doskonale prezentuje się w większości wnętrz, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Podłogi Artcomfort marki Wicanders to wyjątkowe połączenie niezwykłych właściwości korka i najwspanialszych wzorów zaczerpniętych z natury. Innowacyjne technologie pozwalają na realistyczne odwzorowanie i zachowanie wyglądu drewna na wiele lat.

Leave a Reply