Podłogi winylowe o fakturze drewna

Natury nie da się oszukać. Można ją jednak z powodzeniem naśladować. Zwłaszcza, gdy do dyspozycji mamy panele winylowe o fakturze drewna. Nietuzinkowe wzornictwo, nasycenie barw oraz precyzyjnie odwzorowana faktura paneli i płytek marki Wicanders utwierdzają w przekonaniu, że iluzja doskonała istnieje.

Naturalne, drewniane podłogi ujmują ciekawą fakturą i nasyceniem barw. Niestety surowiec ten, choć piękny, pod wpływem codziennej eksploatacji może zatracić swoją oryginalną urodę i wdzięk. Z myślą o zwolennikach tego typu stylizacji firma Wicanders stworzyła unikatową kolekcję podłóg winylowych Vinylcomfort Commercial. Efektowne, precyzyjnie wykonane, a przy tym niezwykle trwałe podkreślą aranżację zarówno domowych wnętrz, jak i obiektów użyteczności publicznej – są bowiem nieodzowne w projektach, które wymagają by funkcjonalność materiałów wykończeniowych stała na równi ze względami estetycznymi.

fot. Wicanders

Stylowa natura

Panele i płytki z kolekcji Vinylcomfort Commercial to nowatorski materiał umożliwiający urzeczywistnianie zarówno tradycyjnych aranżacji, jak i nieszablonowych projektów. Wśród bogatej palety aż 20 wzorów znajdziemy modele o barwie naturalnego drewna, gołębich szarości i ciemnych lub słonecznych brązów, a także subtelne melanże beży i piaskowego srebra. Ciepłe i chłodne tonacje podłóg vinylowych doskonale wpiszą się w gust zarówno zwolenników minimalistycznych, wręcz surowych w wyrazie wnętrz, jak i osób poszukujących bardziej nowatorskich stylizacji. Delikatne cieniowania, charakterystyczne sęki, nierówności i żłobienia to nie tylko zabieg wizualny, o czym możemy się przekonać dotykając powierzchni podłogi. Stylizowane panele i płytki Vinylcomfort Commercial nie jednego zwiodą w przekonaniu, że wykonane są z prawdziwego drewna.

Wy(trwałość) w kreacji

Panele i płytki Vinylcomfort zaprojektowano z myślą o ponadczasowych  stylizacjach. Wytyczną przy tworzeniu kolekcji Vinylcomfort Commercial były jednak nie tylko względy estetyczne, ale też funkcjonalność i wytrzymałość produktu na codzienną ekspolatację.  W efekcie modele podłóg winylowych marki Wicanders z powodzeniem można stosować w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności publicznej narażonych na intensywne użytkowanie.  Jest to możliwe ponieważ płytki i panele pokryte są wierzchnią warstwą winylu o grubości 0,55 mm, która zapewnia wzomocnioną odporność na ścieranie. Przed powstaniem widocznych zarysowań i zagłębień zabezpiecza także sprasowana podwójna warstwa naturalnego korka, który pod wpływem nacisku ulega kompresji, dzięki czemu jest w stanie przenosić bardzo duże obciążenia.  Ponadto, wielowarstwowa struktura paneli i płytek z kolekcji Vinylcomfort Commercial sprawia, że podłoga zyskuje właściwości akustyczne, termiczne i amortyzujące. Niekwestionowanym atutem podłóg winylowych jest też ich bezproblemowy montaż. Poszczególne elementy podłogi winylowej montowane są bowiem na zatrzask i bez konieczności użycia kleju. Co istotne, zintegrowany korkowy podkład izolacyjny nie wymaga zastosowania dodatkowego podkładu podpodłogowego. Równie wygodne jest utrzymanie podłóg winylowych w czystości przy pomocy odkurzacza lub przemycia za pomocą środków pielęgnujących.

Efektowne, funkcjonalne, wytrzymałe – takie z pewnością powinny być materiały wykończeniowe. Jeśli dodatkowo, tak jak podłogi Vinylcomfort Commercial, dają wręcz nieograniczone możliwości kreacji możemy być pewni, że powstała dzięki nim aranżacja zachwycać będzie przez długie lata.

Leave a Reply