Profesjonalna konserwacja i pielęgnacja podłóg lakierowanych

Lakierowane podłogi drewniane zachowają swój naturalny urok oraz wytrzymałość, jeżeli będziemy konsekwentnie dbać o ich dobry stan. Nowoczesne środki do pielęgnacji i konserwacji marki Domalux Professional pomogą utrzymać je w czystości oraz przedłużą ich trwałość.

Decyzja związana z montażem podłóg drewnianych powodowana jest w głównej mierze ich atrakcyjnym wyglądem, ale także wytrzymałością i trwałością takiego rodzaju posadzek. Utrzymają one swoje właściwości i będą służyć użytkownikom przez długie lata, jeżeli odpowiednio zadbamy o ich czystość. Aby wysiłek włożony w pokrycie podłóg drewnianych warstwą lakieru przyniósł długotrwały efekt, należy stosować specjalne środki dbające o stan powłoki zabezpieczającej.

Wieloletnie doświadczenie marki Domalux Professional pozwoliło na opracowanie profesjonalnej linii produktów przeznaczonych do konserwacji i pielęgnacji lakierowanych podłóg drewnianych. Najnowsza oferta składa się z 3 preparatów: Środek do konserwacji (połysk, półmat), Środek do bieżącej pielęgnacji i Środek do gruntownego czyszczenia. Ich zastosowanie zapewnia kompletną ochronę podłogi poczynając od czyszczenia na co dzień, przez usuwanie uciążliwych zabrudzeń, a kończąc na długotrwałej konserwacji oraz niwelowaniu drobnych rys.


Profesjonalna konserwacja

Podłogi wykonane z drewna wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, które zapewnia naniesienie lakierowanej powłoki. Jej trwałość zależy od dbania o jej stan, na co przede wszystkim składa się konserwowanie i pielęgnacja. Nowa lakierowana podłoga drewniana powinna zostać zakonserwowana Środkiem do konserwacji marki Domalux Professional po ok. 14 dniach od nałożenia ostatniej warstwy lakieru.

W przypadku podłóg wcześniej używanych, czynność tą można wykonać po gruntownym oczyszczeniu powierzchni. W tym celu należy wykorzystać Środek do gruntownego czyszczenia. Bardzo istotne jest wcześniejsze odpylenie podłogi za pomocą odkurzacza, aby nie zakonserwować zanieczyszczeń. Środek do konserwacji marki Domalux Professional dzięki swoim właściwościom ochronnym przedłuża czas użytkowania powłoki lakieru. Niweluje także niewielkie zarysowania i zmatowienia na jej powierzchni. Zastosowany na wcześniej użytkowaną podłogę widocznie odświeża jej wygląd. Odpowiednia aplikacja środka odbywa się poprzez nałożenie przy pomocy czystego mopa płaskiego cienkiej warstwy nierozcieńczonego środka na całą powierzchnię.

Dla uzyskania najwyższego efektu rekomendowane jest nałożenie 2 warstw. Druga powłoka musi być nakładana prostopadle do pierwszej w celu kompletnego pokrycia podłogi. Czas schnięcia jednej warstwy to ok. 45 min. Zakonserwowaną w ten sposób powierzchnię można użytkować po 8 godzinach, a czas ten jest wymagany do całkowitego zespolenia się i aktywacji naniesionych powłok. Konserwację należy powtarzać co najmniej co 6 miesięcy, a w razie konieczności preparat można stosować częściej.

Do bieżącej konserwacji stosuje się 100 g Środka do konserwacji na 5 l wody. Tak przygotowanym roztworem należy wymyć wcześniej dokładnie wyczyszczoną podłogę i pozostawić do wyschnięcia. Taka pielęgnacja wzmocni wcześniej naniesioną powłokę i zniweluje drobne rysy. Produkt dostępny jest w opakowaniu o pojemności 1 l w wersjach połysk i półmat.

Profesjonalna pielęgnacja i gruntowne czyszczenie

Aby z powodzeniem korzystać z dodatkowej ochrony drewnianych podłóg lakierowanych, którą zapewnia Środek do konserwacji marki Domalux Professional, należy utrzymywać powierzchnie w czystości. Główną zasadą przy codziennej pielęgnacji podłóg drewnianych jest unikanie silnego przemoczenia i usuwanie zanieczyszczeń w postaci piachu czy kurzu.

Drewno utrzymuje swoje naturalne właściwości w odpowiednich warunkach, a zbytnie zawilgocenie powoduje, że może ono pęcznieć, co prowadzi do trwałych uszkodzeń. Dlatego tak istotną kwestią przy jego codziennej pielęgnacji jest stosowanie wydajnych i efektywnie działających preparatów, które dzięki swoim składnikom czynnie usuwają zabrudzenia.

Środek do bieżącej pielęgnacji marki Domalux Professional, to preparat o wyjątkowych właściwościach czyszczących. Zastosowany na uprzednio odkurzoną powierzchnię z łatwością likwiduje ślady codziennego używania. Rekomendowany roztwór osiągamy wlewając 25 ml środka do 5 l wody. Mycie powinno odbywać się dobrze wyciśniętym mopem płaskim, który nie pozostawi na czyszczonej powierzchni nadmiaru wody.

Natomiast do usuwania silnych zabrudzeń, a także starych powłok pielęgnacyjnych oraz konserwujących marka Domalux Professional przygotowała Środek do gruntownego czyszczenia. Preparat rozpuszcza uporczywe plamy i można go stosować również do maszynowego czyszczenia wielkopowierzchniowych lakierowanych posadzek drewnianych w salach sportowych i obiektach użyteczności publicznej takich jak hole czy korytarze. Odpowiedni roztwór przeznaczony zarówno do stosowania ręcznego jak i maszynowego składa się ze 150 g Środka do gruntownego czyszczenia i 5 l wody.

Produkt ten doskonale sprawdza się również w trakcie przygotowania podłóg do nanoszenia nowych powłok ochronnych. Oba preparaty marki Domalux Professional dostępne są w opakowaniach o pojemności 1 l.

Kompletna gama środków do konserwacji i pielęgnacji podłóg lakierowanych marki Domalux Professional daje gwarancję solidnej ochrony wierzchniej warstwy lakieru, a dzięki temu przedłuża ich trwałość.

Cechy produktów:

Środek do konserwacji podłóg lakierowanych Domalux Professional

Środek do bieżącej pielęgnacji podłóg lakierowanych Domalux Professional

Środek do gruntownego czyszczenia podłóg lakierowanych Domalux Professional


Cena brutto:

Środek do konserwacji podłóg lakierowanych
wersja połysk – 49,49 PLN / 1 l
wersja półmat – 57,99 PLN / 1 l

Środek do bieżącej pielęgnacji podłóg lakierowanych – 41,49 PLN / 1 l

Środek do gruntownego czyszczenia podłóg lakierowanych – 47,49 PLN / 1 l

Leave a Reply