Salon w stylu boho – jaka podłoga się w nim sprawdzi?

Pokój gościnny, do którego zapraszamy rodzinę oraz znajomych to bardzo często wizytówka naszego domu. Dlatego też kiedy planujemy jego urządzenie, myślimy o tym, jak odbiorą nas inni. Skoro więc stoisz przed takim zadaniem, na pewno chcesz pokazać w wybranej aranżacji swoją fantazję oraz upodobania. Pytanie tylko jak to zrobić. Jeżeli jesteś miłośnikiem natury i niebanalnych stylizacji wnętrz, zdecyduj się na styl boho, który sprawi, że Twój salon będzie wyglądał inspirująco i z pewnością zachwyci gości. Jak wyglądają pomieszczenia boho i jaką powinna wyglądać podłoga w tego typu aranżacji? Odpowiedzi na te pytania sprawdzisz poniżej.

Styl boho – jak wygląda we wnętrzach?

To, co najbardziej kojarzy nam się ze stylem boho to przede wszystkim ludowe i etniczne dekoracje, które nadają wnętrzom kolorytu. Plecionki, pióra, łapacze snów oraz drewniane ozdoby z pewnością będą tutaj na miejscu. Ponad wszystko jednak warto ozdobić salon naturalną roślinnością, która ożywi wnętrze i poprawi samopoczucie osób w nim przebywających. Oczywiście o nasze zielone dekoracje należy odpowiednio dbać, gdyż wyschnięte nie będą prezentować się już tak dobrze. Boho to styl dla tych, którzy mają rękę do roślin. Warto także zatroszczyć się o to, aby w pomieszczeniu gościły naturalne materiały takie jak drewno, wełna, len czy wiklina. Jeśli chodzi o kolorystykę, najlepiej sprawdzą się białe lub jasne ściany, na których tle nasze naturalne ozdobniki będą dobrze wyglądać. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-175912-styl-boho-nie-tylko-w-modzie.html.

Podłoga typu boho w Twoim salonie

Jeśli chodzi o podłogę w stylu boho, powinna ona stać w kontraście do ścian. Najlepiej w tym celu wykorzystać jednak drewno, które jest szczególnie mile widziane w tej estetyce. Deski podłogowe czy panele drewniane można, a nawet powinno się ozdobić dywanikami. Dobrze sprawdzą się wzorzyste etniczne wzory, jednak jeżeli nie chcemy przesadzić z ludowymi akcentami, możemy postawić na miękki i puchowy shaggy, który ociepli wnętrze.

Leave a Reply