Siła tkwi w naturze – kolekcje paneli drewnianych

Naturalne drewno, podobnie jak wino, z wiekiem staje się bardziej szlachetne i wytworne. To budulec, który mimo upływu czasu zachwyca usłojeniem, strukturą i barwą, będąc przy tym trwałym i wytrzymałym materiałem. Kolekcje drewnianych parkietów firmy Witex, nawiązując do cenionych od lat właściwości drewna, umożliwią stworzenie wnętrz urokliwych, a jednocześnie urzekających klasycznym pięknem i prostotą.

Potrójna moc

Niemiecka firma Witex swoją renomę w dużej mierze zdobyła dzięki wysokiej klasy laminowanym panelom podłogowym. Łącząc ich zalety z naturalnym tworzywem, dała się również poznać jako producent wyjątkowych podłóg z litego drewna. W swojej ofercie posiada bowiem trzy kolekcje stylowych parkietów, różniących się dekorem i wymiarami (pełna deska – 2000×138 mm, podwójna deska i potrójna klepka 2266×188 mm).  Deski, o grubości 14 mm, wykonane zostały ze szlachetnych gatunków drewna, takich jak dąb, jesion, orzech, czy merbau, które dzięki odpowiedniej twardości gwarantują wysoką wytrzymałość i trwałość przez długie lata.

fot. Witex

Dodatkową ochronę stanowi trzywarstwowa, klejona krzyżowo struktura panela, która zapobiega naturalnej pracy drewna, ograniczając w ten sposób możliwość powstania nieestetycznych szpar czy wybrzuszeń. Warstwa wierzchnia również została zabezpieczona w odpowiedni sposób, a 5-krotny system pokrycia powierzchni zapewnia odporność na zużycie i ścieranie. Wszystkie te zalety w połączeniu z bezklejowym systemem montażu Real LOC dają pewność, że nasza podłoga będzie zachwycać przez długi czas i z roku na rok nabierać dojrzalszego charakteru.

fot. Witex

Drewno nie jedną ma twarz

Ogromną zaletą naturalnego drewna jest niepowtarzalny wygląd każdej deski – nieregularne usłojenie, sęki czy kolorystyka. Takie są również parkiety warstwowe firmy Witex, których bogactwo barw i dekorów otwiera przed nami szerokie spectrum możliwości aranżacyjnych. Wybrać możemy wzór pełnej lub podwójnej deski oraz potrójnej klepki, a w ich obrębie rodzaj drewna (dąb, orzech, jesion oraz merbau) i typ wykończenia warstwy wierzchniej. Parkiety drewniane  poddawane są specjalnym procesom obróbki, jak bejcowanie, olejowanie, bielenie, czy lakierowanie, dzięki czemu znacznie zyskują na wyrazie.

fot. Witex

Olejowane dekory (np. Jesion Country czy Dąb Latte) wyglądają bardzo naturalnie, dlatego też będą doskonałym wykończeniem wnętrz urządzonych w rustykalnym stylu. Z kolei ciemny, bejcowany Dąb Granite wpisze się w nowoczesne, chłodne aranżacje. Egzotyczny dekor, jak Merbau Natur, stanowi natomiast dobrą podstawę kolonialnych mieszkań, gdzie będzie współgrać z masywnymi meblami i dodatkami z naturalnych tkanin. Szeroki wybór wzorów z kolekcji parkietów firmy Witex sprawia, że nasza podłoga będzie dokładnie taka, jak zaplanowaliśmy. Co ważniejsze, naturalne drewno komponuje się w zasadzie z każdym projektem wnętrza, dlatego bez konieczności gruntownego remontu z łatwością będziemy mogli zmienić naszą aranżację.

fot. Witex

Drewniane podłogi dodają uroku każdemu wnętrzu, a przy tym nigdy nie wychodzą z mody, wręcz przeciwnie z biegiem lat zyskują na szlachetności. Parkiety warstwowe firmy Witex w połączeniu z wysoką trwałością, będą więc ozdabiać nasze domy przez długi czas.

fot. Witex

 

Leave a Reply