Style w aranżacji wnętrz – jak dobrać podłogę zgodną z obraną stylistyką?

salon-jasny
Styl wnętrza jest wbrew pozorom niezwykle istotną kwestią. To właśnie on wpływa na design, aranżację i w efekcie – na samopoczucie domowników. W tym artykule podpowiemy, jak stworzyć wyjątkowo klimatyczne wnętrze i jakie znaczenie ma w tym wszystkim podłoga.

Projektowanie wnętrz – jakie konwencje mamy do wyboru?

W każdym domu dominuje konkretny styl. Jedni są miłośnikami boho, zaś innych zachwyca ład i porządek panujący we wnętrzach skandynawskich. Chociaż każdy właściciel dobiera określoną stylistykę pod siebie, decydując się na konkretny design musimy trzymać się jej również przy doborze mebli, dodatków czy podłogi. Fakt, iż określone panele nam się podobają nie oznacza, że będą dobrze prezentować się w danym wnętrzu. Zanim więc podejmiesz określoną decyzję dowiedz się, jakie konwencje masz do wyboru!
Jednym z najchętniej wybieranych stylów aranżacji jest styl skandynawski. Charakteryzuje się on dużym stonowaniem, sterylną czystością i nieskazitelnym porządkiem. We wnętrzach zazwyczaj dominuje biel, różnego rodzaju odcienie szarości, beż, a także błękit. Kompletnym przeciwieństwem tej konwencji będzie styl rustykalny. Tutaj już mamy do czynienia z licznymi nawiązaniami do wiejskiej chatki. Możemy łączyć ze sobą różne wzory i kolory, a bardzo mile widziane są akcenty ludowe. W polskich domach bardzo często spotkać można także styl industrialny, loftowy, nowoczesny, boho i wiele, wiele innych. Ale jak dobrać podłogę, tak by pasowała do każdego z nich?

Jaka podłoga będzie najlepsza w Twoim domu?

Nie jest tajemnicą, że obrana konwencja wymaga dopasowania odpowiednich dodatków, które świetnie ją podkreślą. Jeśli zdecydowałeś się na styl skandynawski, dobrze gdy postawisz na długie i szerokie deski, najlepiej w odcieniach szarości. Mogą być z drewna bukowego, jesionowego lub klonowego. Świetnie sprawdzi się także bielenie. Z kolei w konwencji boho, gdzie dominuje mnóstwo najróżniejszych nawiązań do bohemy, warto zdecydować się na kontrastującą podłogę. Więcej na temat tego stylu przeczytasz na stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-175912-styl-boho-nie-tylko-w-modzie.html. Dzięki temu łatwiej będzie dopasować konkretne rozwiązanie. W przypadku stylu industrialnego, świetnie będzie się prezentować postarzana podłoga w kolorze ciemnego brązu lub ciemnej szarości. Każdy styl wymaga czegoś innego, dlatego należy sprawdzić, co najlepiej współgra z jego cechami charakterystycznymi.

Leave a Reply