Tapety w kropki – czy warto je zastosować w aranżacji wnętrza?

Każdy z nas ceni sobie pięknie zaaranżowane i udekorowane wnętrza. Nie da się ukryć, że to właśnie dzięki dodatkom możemy wykreować pożądaną atmosferę i cieszyć się przytulnym wystrojem. Najwięcej problemów jednak pojawia się w odniesieniu do naszych ścian. Często samo pokrycie ich wybranym kolorem farby nie sprawi, że będą one prezentowały się w zachwycający sposób. Wobec tego do łask zaczęły powracać tapety. Mowa tu w szczególności o tapetach wzorzystych, które oferują znacznie więcej niż tylko kolor i fakturę. Szczególnym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się tapety w kropki. Czy więc warto zaprosić je do swojego pomieszczenia?

Tapety w kropki – dodatek do wnętrz w stylu vintage lub retro

Tapety w kropki to dość specyficzny rodzaj tapet. Nie da się więc ukryć, że podjęcie decyzji o zastosowaniu ich we własnym wnętrzu okupione jest wieloma analizami i dyskusjami. Jednocześnie w przypadku tapet w kropki z pewnością na myśl przychodzi nam styl vintage lub retro. Wobec tego analogicznie, tapety w kropki będą świetnym dodatkiem do wnętrz, które zostały zaaranżowane zgodnie z zasadami obowiązującymi w tych stylach. Wówczas będą one nie tylko wyrazistym akcentem, ale przede wszystkim harmonijnym uzupełnieniem całej kompozycji. Pamiętajmy jednak, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na białe tapety z czarnymi kropkami. Jest to najbardziej klasyczna wersja, która jednocześnie cechuje się wyjątkową uniwersalnością.

Tapety w kropki – czy sprawdzi się do wnętrz w stylu minimalistycznym?

Minimalizm to styl, który zdobywa sobie szerokie grono zwolenników. Nie da się bowiem ukryć, że jest to styl o ponadczasowej elegancji i klasyczności. Czy więc do takich wnętrz również można dobrać tapety w kropki? Otóż pamiętajmy, że minimalizm to ograniczenie ozdób, a w przypadku tapet w kropki, jest dokładnie odwrotnie. Jeśli jednak zdecydujemy się na to, by wykorzystać tapety w kropki jedynie na fragmencie ściany, wówczas efekt końcowy może być niezwykle przyjemny dla oka.

Tapety w kropki idealne do pokoju dziecięcego!

Tapety w kropki są ciekawym pomysłem na ożywienie i ubarwienie pokoju dziecięcego. W tym wypadku warto jednak wybierać te tapety, które mają kolorowe i nieregularne kropki. Wówczas będą one radośnie zdobić pokój naszych pociech. Pamiętajmy, by w przypadku takich tapet w kropki, które mają znaleźć się w dziecięcym pokoju, wybrać modele ze specjalną powłoką odporną na ścieranie. Pomoże nam to zadbać o czystość i szybko zetrzeć ewentualne malunki, które nasza pociecha zdecydowała się wykonać na ścianie.

Leave a Reply