Trendy wnętrzarskie na 2015r. – podłogi z serii Stones and Ceramics

Nasze cztery kąty już dawno przestały pełnić funkcję jedynie przestrzeni mieszkalnych. Coraz częściej chcemy, aby wnętrza odzwierciedlały nasz temperament, wyrażały naszą osobowość oraz aby po prostu były modne. Designerzy oraz projektanci regularnie ogłaszają nowe trendy w meblarstwie i wyposażeniu wnętrz na nadchodzący rok. Oto najważniejsze z nich.

Rok 2015 będzie należał do naturalnych materiałów, stonowanych, ,,przybrudzonych” kolorów oraz nawiązań do tendencji panujących kilka dekad wcześniej. W dalszym ciągu popularnością cieszy się trend ekologiczny, moda na recykling i DIY pod postacią własnoręcznie wykonywanych pomysłowych dekoracji. Nie należy unikać łączenia faktur i wzorów. Trendy na przyszły rok zakładają kojarzenie dawnego z nowym, zestawianie tradycji z nowoczesnością i godzenie natury z współczesnymi technologiami.

Trendy kolorystyczne

W aranżacji wnętrz zastosowana kolorystyka jest równie ważna jak meble czy elementy wykończeniowe. Kolorem 2015 roku według Pantone została Marsala, której nazwa pochodzi od  włoskiego wina. To matowe, stonowane bordo o ciepłym odcieniu, które już zainspirowało projektantów mody oraz architektów wnętrz. Marsala świetnie komponuje się z tzw. ,,nude tones”, czyli cielistym odcieniem beżu, który według Li Edelkoort – światowej forecasterki designerskich tendencji, będzie inspirować w 2015 roku. Kolejny trend kolorystyczny to dominacja chłodnych, lekko przydymionych barw, przede wszystkim niebieskiego, który okrzyknięty został nową czernią. Szczególnie popularne będą zimne odcienie: od stalowego granatu przez ciemnoszary fiolet aż po zakurzony błękit. Zauważalny jest też powrót do ponadczasowej klasyki, czyli połączenia bieli i czerni. Ten elegancki duet uwidoczni się szczególnie w kuchniach w postaci mozaikowych podłóg czy kontrastowych kolorów mebli.

Podłoga Framefloor Cement z serii Stones & Ceramics DOMINO

Innowacyjne wyposażenie

W dalszym ciągu panuje moda na recykling, ekologię i drugie życie przedmiotów użytkowych. Popularnością będą się cieszyć tkaniny patchworkowe stylizowane na własnoręcznie wykonane. Mogą one zdobić łóżka, nowoczesne sofy, a nawet krzesła. Chętnie podkreślany będzie związek człowieka z naturą. W stylowych wnętrzach pojawią się taborety wykonane z pni drzewa, stołki z korka czy stoliki z drewnianych skrzyń. Moda na ekologię i recykling przejawi się także w przywracaniu dawnego blasku starym meblom, szczególnie tym z lat 60. i 70. Niskie foteliki na skośnych nogach popularne w czasach Andy’ego Warhola odkrywane są na nowo. Obija się je wzorzystymi, kolorowymi materiałami i łączy z nowoczesnymi, geometrycznymi meblami z kubików, które można zestawiać ze sobą w dowolny sposób. Wielofunkcyjne meble nie są najnowszym trendem, jednak ich obecność we współczesnych mieszkaniach będzie z pewnością zauważalna także w 2015 roku. Oszczędność miejsca, funkcjonalność, możliwość łatwego przearanżowania przestrzeni oraz intrygujący, minimalistyczny wygląd to podstawowe cechy decydujące o niezwykłej popularności kompaktowych mebli.

Designerzy zwracają też uwagę na nieprzemijającą modę na kamień. Może on występować pod wieloma postaciami: okładzin ściennych, blatów oraz przede wszystkim podłóg. Nie musi to być kamień naturalny, równie dobrze w tej funkcji sprawdzają się podłogi laminowane, które swoim kolorem i fakturą do złudzenia przypominają naturalne surowce, a są o wiele bardziej komfortowe w użytkowaniu i pielęgnacji. Panele wchodzące w skład serii Stones & Ceramics idealnie harmonizują z drewnianymi olejowanymi meblami, wpisując się w tendencję zwrotu ku naturze. Najlepiej, aby kolor takiej podłogi pozostał w chłodnych, popularnych w przyszłym sezonie tonacjach szarości, grafitu czy głębokich popieli. – mówi Kamila Adamska, PR Manager firmy DOMINO.

Podłoga Oxido Negro z serii Stones & Ceramics DOMINO

Trendy wnętrzarskie na 2015 rok prezentują się naprawdę interesująco. Pamiętajmy jednak, że modne wnętrze to wnętrze zindywidualizowane, odzwierciedlające cząstkę nas samych. Łącząc współczesne tendencje w wyposażeniu z własną wizją idealnego mieszkania otrzymamy harmonijną przestrzeń, która będzie zarówno modna, jak i komfortowa w użytkowaniu.

Dystrybutor: Domino Sp. J.
Więcej informacji na stronie: www.domino.pl

Leave a Reply