Wszystkie oblicza lasu w dekorach paneli podłogowych

Szlachetne, wytworne, o ponadczasowym uroku. Dębowe dekory od lat królują w polskich mieszkaniach. Czy możliwe jest znalezienie dla nich atrakcyjnej alternatywy? RuckZuck, jedna z największych w Europie sieci sprzedaży podłóg i drzwi, prezentuje szeroką gamę laminowanych paneli z rysunkami świerku, mahoniu, gruszy, wiązu oraz wielu innych gatunków drewna.

fot. RuckZuck

W wyborze właściwych paneli podłogowych istotną rolę odgrywają ich parametry techniczne, które obrazują solidność i funkcjonalność desek. Często jednak o tym, jaki produkt znajdzie się we wnętrzu, przesądzają walory estetyczne. Na rynku dostępna jest bogata oferta dekorów, wśród których dużą popularnością cieszy się dąb. Stanowi on klasykę w doskonałym wydaniu, sprawdzając się w różnych stylach aranżacji. Warto jednak pamiętać o innych gatunkach drzew, które równie dobrze podkreślą piękno pomieszczeń i staną się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę” – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu RuckZuck.

fot. RuckZuck

W ofercie RuckZuck znajduje się ponad 100 propozycji paneli podłogowych, których powierzchnię zdobi rysunek dębu. Obok nich występują także produkty imitujące inne gatunki drewna, zarówno rodzime, jak i te pochodzące z odległych zakątków świata.

W kategorii drzew liściastych pojawiają się m.in.: przeplatany jasnymi refleksami wiąz (np. Wiąz Baltimore z serii Freedom), naturalnie postarzany klon (z kolekcji History), bogaty w różne odcienie brązu orzech (np. Orzech Venosta z linii Life), czy zdobiona równoległymi smugami grusza (np. Grusza Comano z serii City).

fot. RuckZuck

Wygląd drewna pochodzącego z gatunków iglastych odzwierciedlają dekory takie jak: Świerk Catania (niemal biały z ciemniejszymi rysami słojów) oraz Sosna Modena (o srebrzysto-szarej powierzchni, której blask potęguje struktura z połyskiem) z linii Freedom, a także Świerk tatrzański z kolekcji Joy (w ciepłym, herbacianym odcieniu, z licznymi sękami i naturalnymi „skazami”).

Wybierać można również spośród egzotycznych dekorów. Mahoń afrykański (Joy) czy Teak Calamba (Adventure) uczynią wnętrze ciepłym i przyjaznym, przywodząc na myśl wspomnienia z dalekich podróży. Listone Colorado (City) z kolei, przypominające wyglądem parkiet złożony z wielu cienkich listewek w różnych odcieniach brązu, nada pomieszczeniom wyjątkowego charakteru, sprawiając, że sama podłoga stanie się niepowtarzalną dekoracją mieszkania.

Dębowe dekory podłóg zyskały w polskich domach status produktu „must have”. Nie przekreśla to jednak możliwości stosowania paneli imitujących inne rodzaje drewna. One również posiadają liczne atuty, które pozwalają na upiększenie mieszkania, a ich różnorodność powoduje, że każdy może bez trudu znaleźć wariant estetyczny, który najbardziej mu odpowiada – dodaje Katarzyna Śliwińska.

fot. RuckZuck

W ramach kompleksowej obsługi klienta salony firmowe RuckZuck oferują pomiar, transport, a także montaż zakupionych produktów.

Leave a Reply